Хіти тижня. Тільки без паніки! Прогноз курсу долара до кінця 2018

Де і в якій валюті краще зберігати гроші і прогнози на рік.

Чи буде долар по 25 грн і чи варто чекати різких коливань до кінця року – далі наші експерти, пише видання Факти, інформують Патріоти України.

Так, екс-заступник глави Нацбанку, колишній заступник міністра фінансів та ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко вважає що через три місяці курс буде приблизно 25,5 -26 грн/долар, а на кінець року – 27-28 грн/долар.

Де зберігати гроші та що робити з валютою

– Теоретично можна продати долари та покласти на гривневий депозит на 5 місяців, заробити процентний дохід, а потім знову піти у долари. Хто боїться флуктації (Коливання обмінного курсу валют. – Ред.), мають розуміти, що під кінець року гривня завжди слабкіша.

Прогноз інфляції

– НБУ сьогодні підтвердило прогноз інфляції на 2018 рік у 8,9%. Я вважаю, що інфляція складатиме приблизно 10%.

А старший аналітик групи компаній Forex Club Андрій Шевчишин вважає, що ринок в цілому збалансований і коливання носять виключно ринковий характер – тобто все залежить від пропозиції і попиту на ринку. При чому, дуже важливим зауваженням є те, що на готівковому ринку вартість долара нижча, ніж на міжбанку.

Падіння курсу на міжбанку

– Рух на міжбанку визначає лише політику курсу гривні на наступний день. У даному випадку – через вихідні на понеділок. Тобто, ми можемо говорити про менш офіційний курс гривні, але на реальному ринку, на готівкому ринку зовсім не очевидна така зміна і його здорожчання.

Для цього діють зовсім інші чинники – ринкові, попит і пропозиція валюти. У нас вихідні попереду, але тим не менш, стрімко зростає нафта на світових ринках.

Це означає, що Україні доведеться дорого платити за газ та імпортні енергетичні ресурси.

Це негатив для гривні, але не на сьогоднішній день, а в найближчій перспективі.

З іншого боку ми знаємо, що у нас банк обіцяв викуповувати долари на міжбанку – це також фактор послаблення гривні.

Ринок

– Пропозиція гривні на ринку дуже висока і фактично зараз ринок шукає точки рівноваги, і, як ми бачимо, коливання досить вузькі – це 15-10 копійок.

Для порівняння, ще кілька місяців тому ці коливання перевищували один відсоток, зараз вони всього 0,6%.

Курс 26,10 грн/долар говорить про те, що пропозиція валюти досить висока і чекати ослаблення гривні далі не варто. Ринок у цілому знаходиться в балансі.

Транш МВФ

– Транш МВФ, безумовно, – це визначальний фактор, оскільки він відкриває двері інвесторам, і значно пом’якшує небезпеку боргового навантаження найближчих років.

Тобто, у даному випадку, він не критичний, але, якщо ми собі уявляємо подушку безпеки, можна їздити взагалі-то і без неї, але з нею набагато спокійніше.

У разі якихось екстраординарних подій, дана сума виступатиме зоною безпеки.

Прогноз

– Зараз курс балансує на позначці 26. Ми говоримо це на готівковому ринку, щойно курс спускається нижче цієї позначки, з’являються відразу покупці – і не дають курсу далі спуститися.

Тому 26 – це така точка для ринку, на яку всі дивляться. Поки ми її не пройшли, залишатимемось ось в цих межах – 26-35 гривень.

Якщо ми стійко подолаємо цю позначку, і транш МВФ може послужити тригером такого руху, тоді, звичайно, ми спускаємося в діапазон 25,5, але, не думаю, що гривня зміцниться до 25.

У даному випадку різко зросте покупка валюти, оскільки більшість учасників все-таки очікує до кінця року девальвацію 29-30, і на цих закладених очікуваннях вони будуть купувати за таким низьким курсом долар.

Виходячи з поточних тенденцій, така ймовірність зберігається і вона досить висока. До кінця року очікую курс в районі 28-29 гривень.

Що може потопити гривню

– Багато що залежить від ситуації на світових ринках, у першу чергу. Зараз вони позитивні і це добре підтримує гривню, якщо ситуація зміниться, буде безумовно негусто.

У нас залишається високе боргове навантаження, яке необхідно погашати. Для цього потрібні золотовалютні резерви. З приводу МВФ є позитивні очікування, можливо пройти безпечно цей період, але без нього є ризики. Відповідно, якщо не буде траншу, тиск на гривню посилиться.

В решті решт, це негативний зовнішній торговий баланс, який поки зберігається і взагалі тисне.

Опублікував: Evora

Про будівництво двох баз ВМС, або Що заважає налагодити ефективну співпрацю України з країнами НАТО

четвер, 22 жовтень 2020, 9:55

Важливо розглядати розбудову військово-морського флоту України виключно в аспекті забезпечення вільного судноплавства одночасно Чорного й Азовського морів. І подавати це в аспекті деокупації незаконно анексованого Криму.

Готуйте кишені: Українців у листопаді чекає новий курс долара, аналітик назвав ціну

четвер, 22 жовтень 2020, 9:53

У листопаді вартість американської валюти в Україні коливатиметься в межах 28,5-28,8 грн/$. Так, валюта може додати в ціні близько 20-30 копійок. Однією з основних причин, зазначає в коментарі аналітик Єгор Комов, є нова хвиля пандемії коронавірусу, п...