Як клан вірменських бізнесменів з РФ труїть українських селян на Київщині (документи)

На український ринок вірменський клан заходив саме як громадяни Російської Федерації, про що свідчать записи у відповідних реєстрах. І лише на початку 2017 року, коли демонструвати зв’язок з країною-агресором стало невигідно, замінили дані.

На Київщині страждають через бізнесменів із РФ. Ілюстрація: РБК.

Сім’я Хідірянів, які є громадянами Російської Федерації, для максимізації прибутку від власних сільськогосподарських підприємств використовує хімічні добрива, які викликають у мeшканців Броварського району численні захворювання До журналістів ІНФОРМАТОРа звернулися представники Великодимерської та Калитівської об’єднаної територіальної громад, які регулярно потерпають від сільськогосподарської діяльності підприємства Хідірянів. Патріоти України пропонують вам ознайомитися із результатами їхнього розслідування.

Горе-орендарі

Згідно з наданими виданню документами, компанія ТОВ “МЕГА МЕНЕДЖМЕНТ ПРОЕКТ”, яка займається вирощуванням продукції сільгосппризначення, орендувала у місцевих мешканців їх земельні паї для ведення господарства під гарантії розбудови місцевої інфраструктури.

Селяни погодилися, однак саме після “укладання” угод, стає зрозуміло, що обіцянки виробників не мають нічого спільного з дійсністю. Мешканці сіл Тарасівка, Рудня, Гоголів, Калита та Підлісся стверджують, що деяким з них не були видані повні пакети підписаних документів або ж вони не були підписані, як того вимагає чинне законодавство. Найстарших представників громади взагалі проігнорували та не видали їм жодної копії документу, яка посвідчує укладання угоди про оренду земельної ділянки.

Варто зазначити, що ті громадяни, які вимагали від ТОВ “МЕГА МЕНЕДЖМЕНТ ПРОЕКТ” надати гарантії виконання договорів, отримали документи, які не відповідають нормам законодавства України.

Так, згідно Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” будь-які договори оренди, які укладаються з земельними паями, мають обов’язково реєструватися у відповідних органах державної влади. Відповідної реєстрації, вочевидь, не відбулося, оскільки завіреної у сільських радах копії договорів, орендодавці так і не отримали.

Цікава також у компанії і ситуація з керівництвом. Згідно реєстру юридичних осіб, генеральним директором фірми є Міленко Володимир Миколайович, але за інформацією від місцевих мешканців, фактично компанією керує невідомий, який представляється Давидом Саргізовичем.

Після укладання угод, ТОВ “МЕГА МЕНЕДЖМЕНТ ПРОЕКТ” розпочало вирошування сільськогосподарських культур, зокрема кукурудзи, на “орендованих” земельних ділянках. І тут розпочинається другий етап конфлікту.

Справа в тому, що вирощування кукурудзи є достатньо складним процесом, оскільки культура значно виснажує ґрунти, засвоюючи з нього всі необхідні для росту поживні речовини. Після одного збору врожаю цієї культури, ґрунти мають протягом п’яти років відновлювати свій мінеральний склад за допомогою сидератів (рослин, які підвищують вміст азоту у ґрунті – ред.). Зрозуміло, що виробник сільгоспродукції не може чекати 5 років, саме тому розповсюдженою є практика використання добрив для відновлення “поживних” властивостей землі.

Однак, якщо вміст добрив перевищує норму, то вони можуть становити загрозу життю і здоров’ю людини. Нітрити, які добре розчиняються у воді, швидко всмоктуються в кров і є основними компонентами добрив, взаємодіють з гемоглобіном крові, позбавляють червоні кров’яні тільця можливості насичувати киснем клітини тіла. Внаслідок цього порушується обмін речовин, страждає центральна нервова система, імунна система, тобто понижується можливість організму протистояти хворобам, розвивається стан гіпоксії.

І це ще не все. Окрім використання мінеральних добрив, виробники сільгосп продукції часто намагаються “зберегти” майбутній врожай за допомогою розпилення пестицидів, які спричиняють гострі респіраторні захворювання та отруєння у людей.

Всі вищезгадані речовини, вочевидь, використовувалися компанією ТОВ “МЕГА МЕНЕДЖМЕНТ ПРОЕКТ”, оскільки через деякий час після початку робіт на орендованих ділянках, у мешканців прилеглих до оброблювальних земельних ділянок розпочалися серйозні проблеми зі здоров’ям, симптоми яких, за словами місцевих лікарів, нагадують ознаки отруєння нітритами та пестицидами.

Після того, як виданню стали відомі вищенаведені факти, журналісти вирішили дізнатися кому належить компанія, яка труїть українських селян на Київщині.

Російсько-вірменький слід

То до чого ж у всій цій історії сім’я Хідірянів та Російська Федерація? Справа в тому, що одним з власників ТОВ “МЕГА МЕНЕДЖМЕНТ ПРОЕКТ” є Хідірян Місак Оганесович, який до 2017 року був громадянином РФ.

Якщо придивитися до інших беніфіціарів компанії, то там фігурує ТОВ “Давидівський дар”, кінцевим власником яких так само є Хідірян Місак Оганесович. Цікаво, що “Давидівським даром” володіє компанія, яка має юридичну адресу у Лондоні.

Лондонська компанія ТОВ “EKO INTER FOOD” зареєстрована на громадянку Латвії Анну Сидорову, яка фігурує, як кінцевий беніфіціар і у ТОВ “Давидівський дар”, і у ТОВ “МЕГА МЕНЕДЖМЕНТ ПРОЕКТ” та брата Місака Хідіряна Самвела Хідіряна і має всі ознаки офшорної фірми. Не тільки брати Місак та Самвел з усього клану Хідірянів займаються бізнесом.

Історія родинного бізнесу Хідірян починається з московської прописки на Братиславській 25. Принаймні до цієї точки журналістам вдалось простежити історію вірменської родини підприємців. Саме тут, у квартирі №15, у різний час були зареєстровані Амаля Нерсесян, Оганес, Самвел, Арсен і Мисак Хідіряни. Імовірно саме тут певний час проживали Артак та Тамара Хідірян, які у реєстрах записані громадянами Російської Федерації, без уточнення адреси.

Попри те, що прізвище Хідірян не надто відоме у публічному просторі, бізнес-інтереси клану простягаються досить далеко і охоплюють цілу низку підприємств в Україні, Росії та Естонії:

 • ПП «Хідмаркип-сервіс», Україна, 36505971
 • Благодійний фонд ім. Хідірян Оганеса Місаковича, Україна, 39343546
 • АО «Вокс Легум», Україна, 38570320
 • ТОВ «Еверест-Груп», Україна, 36137660
 • ТОВ «СПЕЦ АГРО ТРАНС», Україна, 40117488
 • ТОВ «ВІДЕОНЕТ», Україна, 38192744
 • ТОВ «КУК СТРІМ», Україна, 40828728
 • ТОВ «АЙ ТІ Ф’ЮЧЕ КОМПАНІ», Україна, 38807068
 • GrainExpo OÜ, Естонія, 12986319
 • TAF SOLUTION OÜ, Естонія, 12799379
 • ЧОП «Персей», Росія, ОГРН: 1117746789247
 • Eko Inter Food LLP, Великобританія, OC382641
 • Waymix Trade LLP, Великобританія, OC382637
 • Beverlaif LLP, Великобританія, OC361588
 • Various Building LLP, Великобританія, OC382636
 • Vitamoss Held LLP, Великобританія, SO304213

На український ринок усі члени вірменського клану заходили саме як громадяни Російської Федерації, про що свідчать записи у відповідних реєстрах. І лише на початку 2017 року, коли демонструвати зв’язок з країною-агресором стало невигідно, частково замінили реєстраційну інформацію.

Виявилось, що бізнес-інтереси російських вірменів виходять далеко за рамки харчової промисловості, пов’язані також з агентствами нерухомості та IT-компаніями і потребують додаткових розслідувань.

Окремої уваги заслуговує благодійний фонд імені Хідіряна Оганеса Місаковича, оскільки він є єдиною начебто “неприбутковою” організацією у бізнес-імперії Хідарянів. Благочинні фонди використовуються підприємцями для легалізації своїх “чорних”, часто незаконних, прибутків.

На захист цієї теорії свідчить і те, що проекти Фонду фінансуються за дивним принципом. Так, на офіційному сайті фонду вказано, що їх проект “Духовність та відродження” з 2017 року зібрав понад 21 мільйон гривень.

Однак, якщо переглянути окремі етапи цього проекту, то побачите, що сума у 21 мільйон взялася нізвідки, оскільки жоден з етапів будівництва не отримав ні гривні пожертвувань, тобто гроші на реалізацію проекту мають незрозуміле походження. Дана ініціатива покликана не стільки зібрати кошти на будівництво храмового комплексу, скільки легалізувати, отримані нелегальним способом, прибутки.

Далі – цікавіше. Компанії Хідарянів причетні до скандалів з поставками харчування Міністерству оборони України та Службі безпеки. Міністерство оборони витратило понад 12 мільйонів гривень на закупівлю сухпаїв у полтавської компанії, яка належить Хідарянам і продовжує торгувати з російськими підприємствами в окупованому Криму.

Мова про товариство з обмеженою відповідальністю «Пирятинський делікатес». Згідно з інформацією на сайті публічних закупівель Prozoro саме ця компанія виграла лот № 4. 15897300-5 на поставку 28 000 польових наборів харчування для наших військових. Загалом на придбання сухпаїв у полтавської компанії тільки за цим лотом планують витратити 6 063 120 грн. Аналогічна сума піде на закупівлю пирятинських сухпаїв через компанію-посередника ТОВ «Фабрика смаку» за лотом № 5. 15897300-5.

Один комплект добового раціону від «Пирятинського делікатесу» обійдеться державі майже у 217 гривень. Аналогічний набір виробництва цієї ж компанії у мережі можна замовити майже втричі дешевше, усього за 70 — 75 гривень. Нагадаємо, що ще в березні «Пирятинський делікатес» пропонував ці самі продуктові набори за ціною 165 — 193 грн. А ще раніше, у вересні 2016, Юрій Бірюков анонсував закупівлю нових сухпаїв від «Пирятинського делікатесу» за ціною 110 — 150 гривень, додавши, що у майбутньому вартість буде знижено.

За останні роки ТОВ «Пирятинський делікатес» виграло ще 7 тендерів на загальну суму 3,4 мільйони. Найбільший — у 2015 році від Департаменту господарського забезпечення СБУ. Згідно з записами на сайті Prozoro Служба безпеки закупила у полтавської компанії харчових наборів більш ніж на два мільйони гривень. Паралельно ТОВ «Пирятинський делікатес» у тому ж 2015 році продовжував вести торгівлю з підприємствами в окупованому Криму.

Так, з Постанови 21-ого арбітражного суду РФ по справі № А83-1858/2016 дізнаємось, що 5 грудня 2014 року у селі Дейманівка на Полтавщині між ТОВ «Пирятинський делікатес» та зареєстрованим у Росії ООО «К. Арч» було підписано договір поставки заморожених півфабрикатів на загальну суму 2.271.689,70 російських рублів. Причому платіжні реквізити продавця було вказано у ПАТ «Промсвязьбанк» у Москві.

Згідно з цією ж постановою 20 квітня було зафіксоване переміщення вантажів «Пирятинського делікатесу» на територію півострова з розмитненням за законами Російської Федерації. Фактично, такими діями керівництво компанії визнало Крим російською територією. Що і не дивно, враховуючи російське громадянство засновників та керівників підприємства.

Останній запис у державному реєстрі говорить нам, що ТОВ «Пирятинський делікатес» належить британській компанії Beverlaif LLP. Кінцевий бенефіціарій — громадянин Вірменії Андранік Велян.

Якщо ж копнути трохи глибше, з’ясуємо, що першими засновниками ТОВ «Пирятинський делікатес» виступали громадянка Російської Федерації Хідірян Тамара Леонтіївна та громадянин України Мамоян Дживан Саітович. У 2010-ому Мамоян вийшов зі складу акціонерів і згодом відкрив власне підприємство ТОВ «Моріс-Каховка». Єдиною власницею «Пирятинського делікатесу» залишилась росіянка Тамара Хідірян.

Фактично, ми бачимо, що російський клан Хідірянів залишається поза увагою українських правоохоронців та працівників спеціальних служб, попри факти, які свідчать про незаконну діяльність їх підприємств. Причиною цього можуть бути зв’язки сім’ї з чиновниками всіх рівнів.

У ситуації з селами Броварського району російських підприємців “оберігає” депутат місцевої районної ради від БПП Віктор Іванович Радченко, який під час зборів громади у селі Рудня, попри численні скарги селян, відстоював позицію компанії сім’ї Хідірян.

Хіти тижня. "Не пиво і не молоко": У "Нафтогазі" пояснили, чому полум’я на плиті жовте і чайник гріється довше

субота, 15 грудень 2018, 19:00

НАК "Нафтогаз" заявляє, що природний газ неможливо розбавити, а чайники на плитах українців гріються довше з кількох інших причин. Про це розповіла компанія у Twitter, опублікувавши відповідь на питання громадян, чому газ змінив колір, а їжа готується ...

Хіти тижня. "Кінець близько": Озвучено катастрофічний прогноз щодо Кримського мосту

субота, 15 грудень 2018, 18:00

Москва категорично відмовляється допустити незалежних експертів задля оцінки стану сумнівної інжерерної споруди. Було б усе більш-менш - пустили б, хоча б заради піару і щоб розвіяти тривожні чутки. Міністерство з питань тимчасово окупованих територій ...