Влітку саме час подумати про захист квартири, адже в сезон відпусток крадіжки трапляються частіше, повідомляють Патріоти України.
Відсутність господарів вдома тривалий час спокушає злочинців. Як захистити квартиру від крадіїв та не поповнити сумну статистику постраждалих від крадіжок, питання актуальне. В Києві майже кожен день відбувається від 1 до 3 пограбувань.
Хоча порівняно з 2016 роком випадків проникнень в домівки поменшало, їх все одно чимало. В Нацполіції за минулий рік зафіксували 5,5 тисяч випадків квартирних злочинів.
Де більше квартирних крадіжок
Рівень безпеки районів Києва визначали за кількістю випадків крадіжок. Тож найбезпечнішим районом став Печерський. На другому місці – Подільський. На третьому – Голосіївський район.
Варто зазначити, що відрив між другим і третім місцем значний – 430 випадків, зафіксованих Нацполіцією в 2016 році проти 735 крадіжок. Тож трійка лідерів досить умовна.
Найнебезпечніший район – Дніпровський. Там сталось більше 1000 крадіжок. Закривають список як найменш безпечні Деснянський і Святошинський райони. В них було квартири грабували в середньому по 9 сотень разів.
В Україні у 2017 році квартири грабували 26 тисяч разів. Проникнення у помешкання українців заради наживи становлять десяту частину від загальної кількості крадіжок. Не менше за мешканців квартир від діяльності домушників потерпають жителі приватного сектору. Однак там діяльність злочинців носить дещо інший характер.
В квартири злочинці намагаються проникнути у час, коли там нікого немає. В будинках же вони не бояться присутності господарів. Адже там їх ніхто не почує.
Тому експерти відзначають тяжкість таких злочинів. Вивідуючи інформацію про місцезнаходження цінних речей, крадії можуть катувати власників. В Києві сигналізацією обладнано 5-7% квартир. У Німеччині їх 50%
За квартирні злочини правоохоронці у 2017 році затримали 10 тисяч крадіїв. І відзвітували, що статистика розкриття злочинів зросла на 5 відсотків.
Однак зовсім іншу інформацію повідомляють представники охоронного бізнесу. На думку директора холдингу Шериф Дмитра Стрижова, злочинці, навпаки, стали діяти зухваліше. 4 роки тому ми могли говорити, що можна підготуватись, обладнавши квартиру охороною. Якщо раніше злодії бачили, що квартира охороняється, вони не ризикували туди проникати. Зараз крадіжки здійснюють усюди без різниці. Найбільше ризикують мешканці житла на 1-3 та останньому поверхах багатоповерхівок.
В той же час спеціалісти фіксують, що більшість – близько 70% проникнень – зловмисники здійснюють через двері. І лише решту – через вікна.
Відсутність страху перед охороною квартири не означає, що власники квартир не можуть убезпечити себе.
Як вже говорилось, сигналізація не є гарантом, що на вашу квартиру не покладуть око крадії. Однак у разі їх проникнення, вірогідність зберегти майно підвищується.
Для того, щоб охорона була ефективною, при виборі охоронної фірми необхідно звернути увагу на деякі деталі, говорить Дмитро Стрижов.
– Ключевий момент в установці сигналізації – це групи реагування. Якісне обслуговування може забезпечити лише та компанія, яка має в наявності достатню кількість екіпажів. Для великого міста, наприклад, як Київ, їх має бути щонайменше 15.
Мінімальна вартість встановлення сигналізації – 4 тисячі гривень. Щомісячна вартість обслуговування охорони стартує від 150 гривень.
Незалежно від того, плануєте ви залучати додаткову охорону власного помешкання чи ні, експерти в сфері безпеки радять приділяти увагу наступним речам.
Із початком літа правоохоронці фіксують зростання крадіжок на 10-15%. У сезон відпусток експерти особливо радять не говорити завчасно про свої плани залишити домівку на тривалий час. Адже злочинці часто працюють за наводкою.
Так само не варто розміщувати у соцмережах фото з подорожей у час перебування далеко від дому. Краще ділитись світлинами вже пост фактум.
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...