Археологи зробили унікальну знахідку в Дніпрі

Під час масштабних археологічних розкопок на території Новобогородицької фортеці, які проводилися в 2017 році, була виявлена садиба XVII століття.

Про це розповів кандидат історичних наук, доцент, начальник Дніпровської археологічної експедиції інституту археології НАН України Дмитро Тесленко на прес-конференції в ІА "МОСТ-ДНЕПР", передають Патріоти України.

"Ми досліджували ту частину культурного шару, яка відноситься до часу існування Старої Самари - населеного пункту-попередника фортеці. Це місце ми знайшли завдяки роботам експедиції Ірини Ковальової, яка займалася цим місцем протягом десяти років. Наша задача була визначити край Старої Самари. Внаслідок розкопок була виявлена садиба XVII століття. Це житло загальною площею 32 кв м - досить велике для тих часів. Про те, що там жили багаті люди, свідчать російські, турецькі, шведські, польські монети, прикраси, хрести, імпортний посуд зі скла і глини, срібні ґудзики, персні з кораловими вставками. Піч була оснащена кахлем", - зазначив він.

За його словами, археологам вдалося дізнатися, що наші предки харчувалися тваринами, дичиною і рибою. На дослідницької майданчику були знайдені залишки вирезуба - вид риб, які раніше водилися в Самарі, а тепер перебуває на межі зникнення і занесенийдо Червоної книги України.

"Те, що це була багата сім'я, підтверджує той факт, що ми не знайшли знарядь праці, які дозволили б зробити висновок, що вони займалися якимось ремеслом", - розповів Тесленко.

Він підкреслив, що археологи не знайшли нічого, що було б датоване пізніше XVII століття, з чого випливає, що перед будівництвом Новобогородицької фортеці садиба була зруйнована і спалена.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

ЗСУ вдало контратакували на Покровському напрямку - ISW

п’ятниця, 18 липень 2025, 7:25

У своєму свіжому звіті ISW повідомляє, що українські війська зміцнили свої позиції в районі південного сходу Новоекономічного, неподалік Покровська. Дослідники підтверджують цей успіх завдяки геолокаційним відеозаписам, оприлюдненим 16 липня, передають...

Народні прикмети на 18 липня. Що цього дня прийнято робити для здоров'я, а чого не робити, щоб не відвадити гроші й удачу

п’ятниця, 18 липень 2025, 7:05

18 липня за новим церковним календарем (31 липня - за старим) - день пам'яті святого мученика Еміліана, який загинув за віру. У народі день дістав назву Омелянів. 18 липня за старим календарним стилем - день пам'яті священномученика Євсевія, єписк...