Безкоштовні фільми українською просто неба показують у Вінниці

Чудова приватна ініціатива.

Як тільки починає темніти на площі біля кав’ярні «Чорна кішка — білий кіт» з’являється проектор та чорні піддони для сидіння чи навіть лежання, інформують Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Дитяча мрія власника кав’ярні «Чорна кішка – білий кіт» стала реальністю для вінничан, які давно хотіли мати імпровізований кінотеатр на вулиці.

Буквально вчора у Вінниці відкрився новий кінотеатр – під відкритим небом та безкоштовний, а фільми у ньому показуватимуться лише українською мовою. Ідея створення такого «вільного кінозалу» належить власнику кав’ярні «Чорна кішка — білий кіт» Валерію Сиверчуку. Як виявилось, все це рефлексії з дитинства.

"Ми з батьками жили в кімнаті на 12 квадратів у гуртожитку без зручностей, а телевізори були недоступні для сім’ї з двох молодих лікарів. Але були сусіди, що виносили ввечері свій телевізор надвір, ставили на два стільці та дивились всім гуртожитком", – розповідає Валерій.

У новому кінотеатрі поки показуватимуть переважно старі радянські/українські фільми з інтелектуальним змістом, які є у вільному доступі і лише українською мовою. Власники хочуть показувати більше соціальне, історичне та документальне кіно, а також авторські короткометражки, проте для цього потрібно або купувати ліцензії, або домовлятися із режисерами. Валерій Сиверчук говорить, що буде вдячний, якщо вінничани допоможуть із наповненням кінотеатру саме українськими, сучасними стрічками.

"У будь-якому випадку ми не показуватимемо бойовики, трилери чи інший мас-маркет. Хотілось би на площу перед Універмагом привести публіку, яка шукає інтелект-кіно та спілкування під зірками", кажуть у кафе.

Загалом імпровізований кінотеатр може вмістити близько 500 осіб, адже завдяки великому екрану фільм можна побачити майже із кожної точки площі, окрім цього є 20 імпровізованих «диванів», збитих із європіддонів та пофарбованих чорною фарбою.

Точний час показів поки організатори сказати не можуть, але орієнтовно о 21.00 на екрані з‘являтимуться відеоролики українських артистів, а з 22.00 — кіно. За хорошої погоди, кінотеатр працюватиме щоденно.

ФОТО ЗІ СТОРІНКИ КАВ’ЯРНІ «ЧОРНА КІШКА – БІЛИЙ КІТ»
Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Маріупольці, які вижили: Правда з перших вуст від тих, кому вдалося вирватися з лап окупантів

неділя, 3 липень 2022, 6:08

Запоріжжя – одне із перших пристановищ, куди потрапляють маріупольці після пекла у своєму рідному місті. У Запоріжжі людям допомагають почати життя заново у прифронтовому місті. Патріоти України пропонують пізнати історії маріупольців, яким вдалося вир...

"К стране, где избиение женщин приравнивается к выражению любви, надо подходить с другими мерками", - блогер із Одеси

неділя, 3 липень 2022, 0:14

"До недавнего времени всякий намек на русскую исключительность в иерархии насилия вызывал протесты сознания и алгоритмов, с установленным софтом «ВСЕЛЮДИРАВНЫ». Но на пятом месяце войны России с Украиной, мир разродился новой установкой: да, к стране, ...