Більшість українських чоловіків переконані, що місце жінки - біля плити, - соціологи

В українському суспільстві зберігаються стійкі стереотипні уявлення про подружні відносини.

Ілюстрація. Фото: bagnet.orgСоціологи з'ясували сприйняття українськими чоловіками гендерних ролей в сім'ї і їх відношення до гендерно зумовленого насильства, повідомляють Патріоти України.

В українському суспільстві зберігаються стійкі стереотипні уявлення про моделі подружніх відносин, згідно з якими за чоловіками закріплюється роль годувальника сім'ї, а на жінок покладаються зобов'язання по веденню господарства. Такими є результати дослідження, проведеного Інститутом демографії та соціальних досліджень спільно з Мінсоцполітики та українським представництвом Фонду народонаселення ООН.

Результати дослідження "Сучасне розуміння маскулінності: ставлення чоловіків до гендерним стереотипам і насильства по відношенню до жінок» опубліковані на сайті Фонду народонаселення ООН.

Так, згідно з результатами, 70% українських чоловіків вважають, що хороша дружина повинна піклуватися про будинок і готувати для сім'ї.

67% чоловіків переконані, що чоловікові повинно належати вирішальне слово в сім'ї.

66% чоловіків упевнені, що партнерка повинна прагнути догодити чоловікові і відразу погоджуватися на інтимні стосунки, якщо він висловить таке бажання.

63% чоловіків стверджують, що турбота про дитину - обов'язок жінки. Більшість чоловіків також вважає, що більшу частину роботи по дому повинна виконувати жінка.

При цьому середній час, який жінки витрачають на домашню роботу, практично вдвічі перевищує середні часові витрати чоловіків (29 годин проти 15 годин в тиждень, відповідно). Аналогічний дисбаланс характеризує і розподіл часу, яке проводять батьки разом з власними дітьми (жінки в середньому 49 годин на тиждень, чоловіки - відповідно 22 години).

Відносно ставлення чоловіків до гендерно зумовленого насильства, то 19% опитаних вважають, що згвалтована жінка сама зробила щось таке, що призвело до цієї ситуації. 23% вважають, що жінка сама хотіла, щоб її згвалтували. 33% переконані, що якщо жінка не вчиняє фізичного опору, не можна однозначно говорити про згвалтування. 43% українських чоловіків вважають, що в разі зґвалтування необхідно розбиратися, чи не була його жертва "нерозбірливою у відносинах".

У Фонді народонаселення ООН застерігають, що в кінцевому підсумку відмінності в сприйнятті соціальних функцій жінок і чоловіків обумовлюють нерівне ставлення і підлегле становище жінок, а невідповідність між очікуваннями і реальними обставинами сімейного життя може призвести до розчарувань і конфліктів в сім'ї.

Джерело: Ліга.net
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Бог створить умови, і їм доведеться": Філарет озвучив умови передачі Києво-Печерської лаври ПЦУ (відео)

понеділок, 21 січень 2019, 10:48

Києво-Печерська лавра повинна перейти до Православної церкви України тільки законними методами без насильства, заявив Філарет. Як він зазначив, насильство необхідно відкинути одразу, потрібно діяти тільки законними методами. "Насильство ми відкидаємо о...

"Я здесь т**хаю всех": П'яні іноземці гучно погуляли Ужгородом (відео)

понеділок, 21 січень 2019, 10:36

До правоохоронців надійшло повідомлення від небайдужого громадянина про те, що він зафіксував п'яного іноземця, який намагається сісти за кермо. Як повідомили в Управлінні патрульної поліції Закарпаття, випадок трапився вчора, близько 03:00 години ночі...