Бюджетна подорож з Запоріжжя до Італії - лайфхак

Візи українцям тепер не потрібні (за наявності біометричного паспорту), тому які постають питання перед подорожуючими: квитки на літаки-автобуси, кордон, їжа, житло, зв'язок та квитки у музеї.

У 2017 році Україна отримала безвізовий режим з країнами Євросоюзу. Подорожі до Європи обросли численними байками – одні кажуть, що це нереально дорого, інші – що нереально дешево. Ще більше чуток навколо перетину кордону та самого перебування у країнах ЄС. Як кажуть, всі шляхи ведуть до Риму, тож Патріоти України представляють читачам коротку інструкцію організації подорожі однією з найпопулярніших країн Євросоюзу – Італією.

Квитки

Візи українцям тепер не потрібні (за наявності біометричного паспорту), тому перше питання, яке постає перед мандрівником – квитки. Найпопулярніші шляхи до Європи – це автобуси та літаки. Автобусом зручно їхати до Польщі або інших країн, які розташовані зовсім поруч. До Італії таким транспортом їхати понад добу, а коштує це дорожче літака, тож такий варіант варто відкинути.

Прямі рейси з України на сьогодні дуже дорогі, хоч ціни потроху і знижуються. Найкращим шляхом залишається подорож з пересадками, найзручніше – через Польщу. Ціни на переліт Польща – Італія вкрай привабливі: квитки коштують в середньому 15 євро (~ 450 гривень). Знайти їх можна за допомогою сайтів-агрегаторів, які сканують та порівнюють пропозиції різних авіакомпаній.

Щоб купити квитки за найнижчої ціною, варто шукати їх заздалегідь – за два, три місяці, а то й за півроку. Ще один варіант – дивитись квитки на найближчі дні, коли розпродають останні.

Дешеві квитки – це завжди компанії-лоукости. У вартість, окрім перельоту, входить лише провіз ручної кладі з чітко визначеними параметрами – зазвичай, невеликого рюкзаку. Проте цього цілком достатньо для тижневої подорожі Європою. Під час покупки квитків сайт наполегливо пропонує додаткові послуги, але всі вони необов'язкові.

Важливо! Перед тим, як купувати квиток, треба з'ясувати, де розташований аеропорт і як від нього доїхати до місця призначення. В Італії, як і у всій Європі, дуже дорогий наземний транспорт, і нерідко дістатись з віддаленого аеропорту до міста коштує дорожче, ніж квиток на літак авіакомпанії, яка летить до найближчого аеропорту.

Коли квитки на літак куплені, треба вирішити, як діставатися аеропорту. З України до Польщі регулярно їздять автобуси – перевізників багато, ціни різні, залежать від комфортабельності автобусу. Виїжджати зручно зі Львова, а до міста Лева з Запоріжжя можна доїхати прямим потягом.

Важливо! Купуючи квитки, треба пам'ятати про затримки на кордоні – бажано залишити про запас хоча б чотири-п'ять годин. Інакше можна запізнитися на рейс.

Перед тим, як їхати в аеропорт, треба зареєструватися на рейс. Зробити це можна за 48 годин на сайті авіакомпанії або у мобільному додатку. Після цього на пошту надійде посадковий талон – його треба роздрукувати і взяти з собою, бо в аеропорту ця послуга платна.

Кордон

Момент перетину кордону найбільше лякає мандрівників, особливо тих, хто їде вперше. Що брати з собою, що казати прикордонникам... Насправді, все не так страшно. З собою треба мати біометричний закордонний паспорт або звичайний закордонний паспорт із візою – це єдиний обов'язковий документ.

Проте іноді у прикордонників можуть виникнути питання, тож не завадять деякі інші папери: запрошення від друзів, зворотні квитки, медичну страховку, документ, що підтверджує бронювання готелю або іншого житла там, куди ви прямуєте.

Загалом жоден з вищеописаних пунктів не є обов'язковим. Якщо прикордонник не побачить нічого підозрілого, то, скоріше за все, спитає, куди плануєте подорожувати, і поставить штамп.

Знання іноземною мови, насамперед англійської, дуже спростить самостійну мандрівку. Якщо з мовами зовсім погано, варто підготувати і записати кілька речень – куди їдете, з якою метою, на який час.

Загалом в законослухняних українців вкрай рідко виникають проблеми на кордоні.

Транспорт

Після того, як літак сідає на італійську землю, перед мандрівником постає завдання доїхати до житла. Європейське таксі – дорога послуга, тож варіант для бюджетної подорожі – це громадський транспорт.

Звісно, це зовсім не звичні українцям маршрутки. Великі, чисті, комфортабельні автобуси ходять точно за графіком. Прокладаючи маршрут за допомогою Гугла, можна з точністю до хвилини дізнатись, коли саме приїде потрібний автобус.

Але є важливий момент – далеко не в усіх автобусах є спеціальні автомати для купівлі квитків. На вході їх ніхто не перевіряє, але транспортом їздять контролери. Штраф за безквитковий проїзд - 60 євро. Тож квитки треба купувати ще на зупинці, і це буває складно. У різних містах вони продаються у різних місцях: у Флоренції – у газетних кіосках, в Болон'ї – у кав'ярнях. Простіше за все просто питати квитки в усіх закладах, які є поруч із зупинкою. Можна купити одразу кілька квитків і зекономити час наступного разу.

Одна поїздка будь-яким видом громадського транспорту коштує приблизно 1,5 євро. Квиток компостується на початку поїздки і діє протягом 90 хвилин. У цей час можна виходити з автобуса і заходити в інший.

Важливо! Контролери в транспорті трапляються не дуже часто, і мандрівники нерідко вирішують зекономити і проїхати "зайцем". Це – погана ідея. Якщо все ж зловлять, то не відпустять – європейські контролери звичні до туристів і у випадку непорозумінь одразу викликають поліцію.

Між містами зручно пересуватись автобусами компанії Flixbus – у них є розетки, вай-фай, кава і навіть туалети. Квитки доволі дешеві. Наприклад, переїзд від Флоренції до Болон'ї коштує десь 10-12 євро (300 гривень). Цей перевізник - далеко не єдиний, але він має зручний додаток.

Житло

Італія – невелика за розміром, але її регіони – немов різні країни. Ціни можуть відрізнятись дуже суттєво: у більш туристичних містах ціни надзвичайно високі, в менш популярних – доволі доступні. В будь-якому випадку, шукати житло краще заздалегідь, уважно читаючи опис місця проживання та відгуки. Краще використати відомі сайти – Booking, Airbnb.

У всіх містах Італії - великий вибір житла різного рівня комфорту. Для бюджетних подорожей кращий вибір – хостели, апартаменти або невеликі готелі на декілька номерів. Розміщення в них найдешевше.

Оформлюючи бронювання на сайті, треба уважно читати умови. Іноді до вказаної ціни додається вартість прибирання або іншого обслуговування і сума може суттєво вирости.

Важливо! Найвідоміше місто Італії - Венеція - дуже дороге. Часто можна почути рекомендацію зняти житло на материковій частині - там набагато дешевше. Це і справді так, але, щоб перебратись на острів, треба проїхати на човні, який коштує 7,5 євро. Проїхатися удвох туди і назад коштуватиме вже 30 євро.

Аби заощадити на житлі, можна скористатись каучсерфінгом – це сайт, де жителі різних країн пропонують безкоштовно пожити в них вдома. Тут є кілька правил, що допоможуть знайти комфортне житло і приємних хазяїв. По-перше, треба ретельно заповнити профіль, вказати на важливі деталі, наприклад, маєте алергію на тварин, палите тощо. По-друге, треба обирати приймаючу сторону, виходячи з кількості та якості відгуків. Особливо актуально це для дівчат, які подорожують самостійно. По-третє, для людини, що погодилася прийняти мандрівника, варто придбати якийсь подаруночок. Адже каучсерфінг – не просто безкоштовне житло, це обмін враженнями, нові знайомства та приємна компанія. Якщо ж спілкування з господарем не входить у плану подорожуючого, краще шукати житло іншим шляхом.

Їжа

Італійська кухня – надзвичайно смачна. У кожному регіоні є свої фірмові страви, але будь-де знайдуться всесвітньо відомі піца та паста.

Важливо! У багатьох ресторанах є плата за обслуговування – у рахунку ви можете побачити 2-євро за роботу офіціанта, прибори, скатертини та інше.

Поїсти дешево та смачно можна так:

  • У будь-якому місті Італії можна купити порціону піцу – вона коштує десь 2 євро за величезний шматок і майже завжди дуже смачна.
  • У невеликих пекарнях на вулицях часто продають паніні – хліб з шинкою прошутто і сиром. Одне паніні коштує 5-7 євро. Можна піти в будь-який супермаркет, купити круасани, шинку та сир и наробити таких самостійно – усе обійдеться десь у 5 євро.

Лайфхаки

  • Десь з 13 до 15 в Італії – сієста. У туристичних містах це не так помітно, але теж зустрічається. У цей час нічого не працює.
  • Не треба возити з собою купу готівки – якщо не пощастить загубити сумку або її вкрадуть, мандрівник залишиться ні з чим. Кращий варіант – це поміняти десь 100 євро, а все інше тримати на картці: більшість українських карток без жодних проблем працюють в Європі і готівку можна зняти без великих додаткових комісій.
  • Варто заздалегідь завантажити у телефон скани всіх документів та квитків – може бути корисним.
  • Думаємо про зв'язок: якщо поїздка планується тривалою (від тижня) і у постійному русі, є сенс купити місцеву картку. Ціна тарифу з безлімітним Інтернетом – 20 євро.
  • Якщо вже відомо, у які музеї точно хочеться потрапити, можна спробувати купити квиток онлайн. У будь-які музеї Італії шалені черги – стояти доводиться іноді цілими днями, особливо це стосується соборів, куди вхід зазвичай безкоштовний.

  • У більшості музеїв є дні з безкоштовним входом, але черга виростає в два-три рази;
  • Вивчить декілька найпростіших італійських фраз: у туристичних місцях англійської володіють майже усі, а от у містах поменше ситуація зовсім інша.

Корисні посилання

  • https://www.skyscanner.com.uа – один з найбільш зручних агрегаторів для пошуку авіаквитків. Тут не обов'язково обирати конкретну дату або конкретне місто – можна обрати всю країну і будь-який період часу.
  • https://www.booking.com – сервіс для бронювання готелів, хостелів та іншого житла.
  • https://www.airbnb.ru – на цьому сайті можна забронювати квартиру або апартаменти.
  • https://www.flixbus.ru – один з найбільш популярних європейських перевізників з чудовими автобусами, низькими цінами та зручним мобільним додатком.
  • https://busfor.ua – ще один сайт, на якому можна купити квитки на автобус.
  • https://www.couchsurfing.com - сайт, де можна знайти безкоштовне житло.
Джерело: ​Depo.ua
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Ми не забули ані про нього, ані про його колег": У Третій штурмовій порадили, де ще треба шукати російських агентів

субота, 18 січень 2025, 21:52

Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...

"Яка реакція батюшок? Жодної!": Через обстріл росіян пошкоджено собор УПЦ МП в Запоріжжі (фото)

субота, 18 січень 2025, 21:33

У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...