Бюрократична тяганина в Україні призвела до смерті 18-ї дівчини (відео)

Аліна Дідусенко свого повноліття не дочекалася. Їй мало виповнитися 18.

Врятувати дівчинку могла б консультація в індійських лікарів, котрі рік тому пересадили їй серце та легені, повідомляють Патріоти України.

Проте хвора так і не дочекалася дозволу від МОЗ на закордонне лікування, пише 24 Канал. Комісія, котра мала б його видати не спромоглася призначити засідання. Запізно до міністерства звернулися і в Інституті серця, куди госпіталізували дівчинку - переконують опікуни Аліни. Адже рідні батьки від дитини відмовилися ще при народженні.

Дівчинка народилася з цілим букетом хвороб, оскільки біологічні батьки зловживали алкоголем. Ті не хотіли лікувати кволе дитя і просто викинули її на вулицю. Дівчинка потрапила в інтернат. Там виявили вроджену ваду серця, але вчасно не прооперували. Хвороба дала ускладнення на легені. І дівчинка не могла самостійно дихати. Майже 200 тисяч гривень на місяць опікунам потрібно було шукати на препарати.

У 2017 році індійські лікарі зробили Аліні трансплантацію серця та легень. Дівчинка стала першою в Україні людиною, котрій зробили подібну операцію. І сталося справжнє диво – дівчинка, яка все життя страждала від легеневої гіпертензії, почала самостійно дихати.

Вона почала бігати, бігала кроси, після операції через місяць після трансплантації вона проходила по 8 кілометрів, – зазначила опікун Наталія Гордієнко. Проте це тривало недовго. Рівно за 8 місяців дівчинці знову стало зле.

"Діагностувати чи це точно була пневмонія чи це був РТПХ – це реакція трансплантанта проти хазяїна, синдром хронічного відторгнення вони диференціювати не могли по одній простій причині у нас в Україні не робиться біопсія",– зазначила Гордієнко.

Індійські лікарі, які зробили їй трансплантацію, змогли б встановити причину і допомогти. Проте на діагностику Аліну так і не відправили. Бо Інститут серця, куди госпіталізували дівчинку з ускладненням – лише за місяць спромігся відправити запит в міністерство. А без дозволу від МОЗу це зробити було б не можливо.

Чиновники також не поспішали з відповіддю. Експертна рада, яка ухвалює рішення про виділення коштів і дозволів на закордонне лікування, так і не зібралася. Серце дівчинки не витримало. Причина її смерті – бюрократична тяганина, запевняють в асоціації хворих легеневою гіпертензією

"Стан погіршувався, міністерство не могло немало на основі чого скликати комісію як вони пояснювали. Весь цей комплекс створив таку ситуацію – смерть", – зазначила президент асоціації хворих легеневою гіпертензією Оксана Куліш.

Пояснень від директора інституту серця Тодурова та секретаря комісії з питань направлення на лікування за кордон Наталії Архіпчук не було.

Аліна не єдина, хто не отримав лікування через бюрократичну тяганину. За даними громадської організації національний рух за трансплантацію: рішення комісії МОЗу про лікування закордоном у 2017 не дочекались 17 людей. І це попри те, що гроші на їх лікування у бюджеті були.

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Новий директор ФБР ладен позніматись у пропаганді Кремля й взяти грубий гонорар за відбілювання диктаторських режимів. Десь у труні крутиться Ед Гувер", - Марина Данилюк-Ярмолаєва

середа, 9 квітень 2025, 16:00

"Живемо в такі часи, коли люди, які мали ловити шпигунів — самі беруть гроші у них самих. Скандальний директор ФБР Кеш Патель привітав пропутінського хокеїста Алєксандра Овєчкіна зі спортивними рекордами", - пише журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва у ...

Китай бере участь в українській війні. Трамп змушений визначатися, - Голобуцький

середа, 9 квітень 2025, 15:27

"Щодо китайських солдатів, які потрапили у полон ЗСУ (з документами і банківськими картами): Білий дім визнав загальну тенденцію, що Китай напряму залучений до війни, а геть не «незалежна сторона» у процесі. І, схоже, пов’язує це із затягуванням процес...