Як повідомляє на своєму сайті педіатр Євген Комаровський, існують симптоми, при наявності яких уже необхідно вживати екстрених заходів із надання першої допомоги. Він також називає різноманітні стани, характеризує їх симптоми і називає екстрені заходи, яких необхідно вжити, інформують Патріоти України.
Тепловий удар
Симптоми: висока температура тіла (39°С або вище), гаряча, червона, суха або волога шкіра, посилене серцебиття, прискорений пульс, головний біль, відчуття запаморочення, нудота, сплутаність свідомості, втрата свідомості (непритомність).
Що робити: необхідно викликати "швидку" - людина в стані теплового удару потребує невідкладної медичної допомоги. Крім того, потерпілого потрібно перемістити в прохолодне місце і допомогти знизити температуру за допомогою прохолодної тканини (одягу) або прохолодною ванни
Гіпертермія (перегрів)
Симптоми: рясне потовиділення, холодна, бліда і волога шкіра, прискорений, слабкий пульс, нудота або блювота, м'язові спазми, відчуття втоми або слабкості, відчуття запаморочення, головний біль, непритомність (втрата свідомості).
Що робити: необхідно перемістити людину в прохолодне місце, розстебнути одяг, покласти на тіло вологі серветки або покласти в прохолодну ванну, дати пити воду. Варто негайно звернутися за медичною допомогою, якщо не проходить нудота, погіршується стан і симптоми зберігаються довше 1 години.
Теплові судоми
Симптоми: рясна пітливість під час інтенсивних вправ, а також м'язовий біль або спазми.
Що робити: припинити фізичну активність і перейти в прохолодне місце, пити воду або спортивний напій, почекати, поки судоми зникнуть, перш ніж продовжити будь-яку фізичну активність. Варто негайно звернутися за медичною допомогою, якщо: судоми тривають довше 1 години, людина дотримується дієти з низьким вмістом натрію, а також є проблеми з серцем.
Сонячний опік
Симптоми: хвороблива, червона і гаряча шкіра, пухирі на шкірі.
Що робити: не можна виходити без одягу на сонце, поки не заживуть сонячні опіки, варто надягати прохолодний одяг на засмаглі ділянки або прийняти прохолодну ванну, нанести зволожуючий лосьйон на обгорілі ділянки і в жодному разі не можна відкривати пухирі.
Пітниця
Симптоми: червоні скупчення маленьких бульбашок, які виглядають як прищі на шкірі (зазвичай на шиї, грудей, паху або ліктьових згинах).
Що робити: постаратися не перебувати в жарких вологих місцях, не мочити ділянки шкіри з висипаннями, використовувати для обробки висипів спеціальний підсушуючий порошок (наприклад дитячу присипку).
Як профілактичні заходи при знаходженні на спеці не варто забувати про постійне заповнення рідини в організмі і захист від сонця - головний убір і легкий просторий одяг світлих тонів.
Рішення про тимчасову зупинку військової допомоги Україні ухвалювалося безпосередньо за згодою Білого дому і не могло бути ініціативою окремих посадовців. Про це заявив ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв’ю LIGAnet, передають Па...
У Росії другий день триває авіаційний колапс: через обмеження у повітряному просторі масово скасовують рейси. Проблеми зачепили кілька міст, включаючи Москву, Санкт-Петербург та інші. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на «Росавіацію». С...