"Більше 50 депутатів з різних фракцій зібралися сьогодні на неформальну Мінську платформу, де в режимі вільних дебатів дискутувалося три питання." Про це пише у своєму Facebook віце-спікер ВР Ірина Геращенко, передають Патріоти України, продовжуючи:
Перше: перспективи введення миротворчої місії ООН на окупований Донбас. Друге: філософія і концепція законопроекту про реінтеграцію окупованих територій і відновлення територіальної цілісності, який Президент України внесе до парламенту вже 4 жовтня. Третє: стратегія і тактика України в контексті активізації спроб РФ звинуватити Київ у невиконанні політичної частини Мінських домовленостей.
Очевидно, що всі ці важливі блоки вимагають політичних рішень і політичної відповідальності парламенту, кожної фракції і депутата. Зовнішньополітичний радник Президента Костянтин Єлісєєв і один з найшанованіших українських дипломатів Володимир Василенко поінформували депутатів від всіх без виключення фракцій про зусилля української влади щодо просування ідеї миротворчої місії.
Зокрема, йшлося, що Україна наполягає на якнайшвидшій технічній, оціночній місії ООН, яка б мала ретельно вивчити ситуацію для підготовки відповідної доповіді для ООН. Також йшлося про тактику узгодження позицій з нашими партнерами щодо тексту можливої резолюції. Дуже важливий нюанс- Україна за жодних обставин не підтримає наявність в миротворчій місії росіян, представників країни - агресора. Підсумували візит П. Порошенка до Генасамблеї ООН.
До дискусії доєдналися українські представники в політичній підгрупі в Мінську о. Айвазовська і О. Моцик.
Найжвавіша дискусія й обмін думками - відносно концепції і філософії законопроекту, який вже завтра буде внесено Президентом. Над проектом працювали експерти РНБО, радники глави держави, залучалися депутати, було кілька десятків версій, проводилися ретельні консультації з нашими європейськими і американськими партнерами, які з повагою поставилися до української позиції щодо чіткого визначення статусу тимчасово окупованих Росією територій і визначення самої країни-окупанта, також законодавчого закріплення іншої термінології, яка гармонізує нинішнє українське законодавство, міжнародне законодавство і існуючий стан речей на Донбасі, де відбувається повзуча анексія української території Росією. Але ключове, філософія закону: це ПОВЕРНЕННЯ, а не ВІДТОРГНЕННЯ територій, не відмова від них, як дехто пропонує. Особливо підкреслено, що питання повернення Криму залишається в фокусі уваги влади як пріоритетне.
В цей час в Інтернеті публікуються якісь фейкові законопроекти, які Президент нікого не вповноважував друкувати, до речі. Дивна тактика "Самопомочі" - вкидати не свої тексти, до яких вони не мають жодного відношення, і які їх ніхто на вповноважував оприлюднювати. Але то таке. В законопроектах Порошенка будуть певні важливі і несподівані моменти, що дозволить посилити нашу дипломатичну позицію, спрямовану на збереження санкцій проти РФ, і їх підтримка- це буде тест для ВР. То ж завтра - цікавий день, й потім важливий розгляд законопроекту у ВР.
Після офіційного внесення Президентом законопроекту ми ще раз зберемося в рамках платформи, аби детально пройтися по новелам і зблизити позиції парламенту.
Надзвичайно конструктивний і важливий діалог, інформативні зустрічі, які дають депутатам інформацію про переговорний процес по відновленню територіальної цілісності і суверенітету України.
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...