Через парламент це не пройде. За нинішньої влади Ахметову не загрожує потрапляння в санкційні списки - журналіст

Журналіст прокоментував провалене парламентом голосування за постанову про санкції проти екс-президента України Віктора Януковича та низки інших екс-чиновників.

Рінат Ахметов. Фото:Depo.Донбас - Depo.ua

Рішення про введення санкцій проти екс-чиновників повинні ухвалювати правоохоронні та судові органи, а не Верховна Рада. Таку думку виданню Гордон висловив донецький журналіст, президент Центру досліджень соціальних перспектив Донбасу, головний редактор інтернет-видання "ОстроВ" Сергій Гармаш, передають Патріоти України.

Журналіст прокоментував провалене парламентом голосування за постанову про санкції проти екс-президента України Віктора Януковича та низки інших екс-чиновників.

"Чому Рада провалила введення персональних санкцій проти Януковича і його чиновників? З юридичного погляду документ дуже сумнівний, незрозуміло, хто оцінював причетність цих людей до порушення суверенітету і територіальної цілісності України. Такі рішення повинні ухвалювати на рівні правоохоронних і судових органів. Найімовірніше, це було політичне голосування: хтось хотів подивитися, як проявлять себе нардепи", – зазначив Гармаш.

За його словами, зараз немає правових підстав для внесення бізнесмена Ріната Ахметова в санкційний список.

"Чому в списку немає Ахметова? Думаю, Ляшко наполіг, інакше б не поставив своє ім'я як одного з авторів проекту постанови, а Радикальна партія б не проголосувала. Але от навіщо "Народний фронт" сам себе підставив, не зрозуміло, схоже на операцію з виявлення своїх політичних противників усередині фракції. Я дуже негативно ставлюся до Ахметова, він – упир і кровопивця Донбасу. Але навіть я вважаю, що юридично внести його в цей список неможливо, немає доказів його причетності до тероризму", – підкреслив журналіст.

На його думку, бізнесмен Дмитро Фірташ опинився в списку санкцій тому, що не перебуває в Україні.

"Чому Фірташ, на відміну від Ахметова, потрапив у санкційний список? Фірташ у вигнанні, а Ахметов – чинний персонаж української політики, фактично бізнес-партнер Порошенка, навіть дружина президента на телеканалі "Україна" випускає програму. Плюс частина Опоблоку, контрольована Ахметовим, відстоює в парламенті інтереси Порошенка.

За нинішньої влади Ахметову навряд чи загрожує навіть потрапляння в санкційні списки. Автори проекту постанови чудово розуміли: документ через парламент не пройде. Але політики нічого не роблять без оглядки на те, як це можна використовувати у грі з електоратом. Наблизяться вибори – і це провальне голосування всі згадають", – резюмував Гармаш.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Маріупольці, які вижили: Правда з перших вуст від тих, кому вдалося вирватися з лап окупантів

неділя, 3 липень 2022, 6:08

Запоріжжя – одне із перших пристановищ, куди потрапляють маріупольці після пекла у своєму рідному місті. У Запоріжжі людям допомагають почати життя заново у прифронтовому місті. Патріоти України пропонують пізнати історії маріупольців, яким вдалося вир...

"К стране, где избиение женщин приравнивается к выражению любви, надо подходить с другими мерками", - блогер із Одеси

неділя, 3 липень 2022, 0:14

"До недавнего времени всякий намек на русскую исключительность в иерархии насилия вызывал протесты сознания и алгоритмов, с установленным софтом «ВСЕЛЮДИРАВНЫ». Но на пятом месяце войны России с Украиной, мир разродился новой установкой: да, к стране, ...