День Петра та Павла: Що про нього варто знати

12 липня православні віруючі відзначають День Петра і Павла 2017.

Патріоти України нагадують про історію та традиції свята.

Чому саме в цей день

Витоками свято Петра і Павла йде в саму старовину: в 258 році в Римі були перенесені мощі святих Петра і Павла. Згідно з переказами, апостоли почали проповідувати християнську віру і за це прийняли мученицьку смерть. Церква назвала їх первоверховними апостолами, а 12 липня вихваляє Петра і Павла святковою літургією.

Традиції та обряди в Петров день

Як вважають віруючі, свято Петра і Павла припадає на пік розквіту природи. У цей день прийнято було влаштовувати «гулянки Петрівки» водити хороводи. До свята люди наводили порядок в своїх будинках, робили вінки з польових квітів і надягали їх на церковну службу.

Рано вранці потрібно було піти в поле і зустріти там світанок. Вважалося, що в день святих Петра і Павла сонце особливе, воно переливається та грає всіма кольорами веселки.

На Русі цей день вважався святом рибалок, адже Петро до того, як стати апостолом, був рибалкою. Тому в свято прийнято ловити рибу чоловікам, а жінкам готувати її на вечерю.

В Петров день дівчата дарували своїм коханим розшиті квітами хусточки, які символізували готовність вийти заміж.

У сім'ях влаштовували святкові обіди і вечері на природі.

У скотарів вважалося, що якщо прив'язати червону стрічку до рогів корів, то це захистить стадо від хвороб на весь рік.

За традиціями в день Петра і Павла віруючі ставлять свічки і моляться біля ікони апостолів за:

  • Удачу в починах нових справ,
  • Просять допомоги в подоланні життєвих проблем,
  • Ті, хто сумніваються в своїх рішеннях, просять подарувати надію

Що не варто робити у свято Петра та Павла

В цей день заборонялося сваритися в сім'ї.

Церква радить не займатися фізичною працею, а приділити більше уваги своїм душевним переживанням і молитві.

Вранці слід йти до церкви на службу, щоб віддати данину святим і помолитися за близьких.

У цей день колосся набираються сил у сонця і місяця. Тому працювати на поле в цей день заборонялося, щоб був хороший урожай.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Для "слуг" слово свого царя - важливіше від Конституції": Голова Центру протидії корупції Шабунін навів свої аргументи, звинувачуючи Зеленського у розбудові злочинного режиму

неділя, 13 липень 2025, 7:54

Голова "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін після обшуків назвав президента Володимира Зеленського "царем" та заявив, що той робить "впевнені кроки в бік корупційного авторитаризму". . "Користуючись війною, Володимир Зеленський робить перші, але...

Народні прикмети на 13 липня. Про що українці здавна просять архангела Гавріїла. Що прийнято робити, аби привернути в дім добро і достаток

неділя, 13 липень 2025, 7:05

13 липня за новим церковним календарем (26 липня - за старим) - Собор архангела Гавриїла. У народі день дістав назву Гаврило Літній, передають Патріоти України. 13 липня за юліанським календарним стилем - Собор 12-ти апостолів. Архангел Гавриїл - один ...