"Депутати планують залишити учнів молодших класів без їжі": Олена Барна вважає, що за харчування школярі повинні платити

Зміни не стосуватимуться дітей-сиріт та дітей з особливими освітніми потребами.

Фото: Meest-online.com.У Верховну Раду внесли законопроект, яким пропонується встановити плату за харчування дітей у державних і муніципальних школах. Про це свідчить текст проекту закону №7314, передають Патріоти України.

Згідно з документом, в українських школах повинно бути введено обов'язкове харчування для всіх дітей: із 1-го по 11-й клас. При цьому місцеві бюджети повинні сплатити не менше 30% вартості сніданків і обідів, а ще до 70% цієї суми повинні покрити батьки або особи, які їх замінюють.

На сьогодні закон України "Про загальну середню освіту" зобов'язує місцеві влади забезпечувати безкоштовним харчуванням дітей-сиріт, дітей із особливими освітніми потребами, а також учнів 1-4 класів.

Автор ініціативи народний депутат від фракції БПП Олег Барна пропонує додати до списку ще дітей багатодітних і неповних сімей, проте видалити з переліку учнів молодших класів.

Таким чином, в разі ухвалення законопроекту, в Україні введуть плату за харчування в школах для всіх учнів.

У пояснювальній записці до законопроекту говориться, що зазначені зміни дозволять забезпечити дітей необхідним харчуванням, створять умови для зміцнення їхньог здоров'я і дадуть можливість задовольнити потреби дитини в якісному харчуванні за місцем його навчання.

За даними Міністерства освіти і науки, станом на 1 вересня 2015 роки кількість учнів в закладах загальної середньої освіти в Україні становило 3,75 млн осіб. При цьому безкоштовним харчуванням забезпечувалися 1,5 млн дітей.

Опублікував: Олександр Смаглюк
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Україна в Індексі сприйняття корупції. Влада не виконала "домашнє завдання"

середа, 26 січень 2022, 6:50

За результатами 2021 року, Україна втратила один бал у щорічному Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index, CPI) від Transparency International. Грузія, Вірменія та Молдова й досі попереду. . На тлі подій, що відбуваються, ця втрата мо...

На Балканах може початися нова війна. Серби готуються знов переглянути кордони в "пороховому льосі" Європи

середа, 26 січень 2022, 6:10

Палає не тільки в нас. Уже кілька тижнів поспіль не вщухають розмови про війну в Боснії. Напруга сягнула такого рівня, що популярна Facebook-сторінка The Balkans, яка раніше постила смішні меми, красиві картинки й цікаві факти, два тижні тому звернулас...