Дієтолог назвала найкращий спосіб виведення токсинів з організму

Некрохмалисті овочі - найкращі джерела клітковини і мають бути присутніми на вашому столі завжди.

Продукти багаті на клітковину. Фото: DepositphotosЩодня, щоб забезпечити нормальну роботу кишечника і видалення токсинів потрібно з'їдати в середньому 25-40 г клітковини, після 50 років - трохи менше, приблизно 20-30 г, а вагітним і матерям, що годують - 28-29 г, повідомляють Патріоти України з посиланням на Обозреватель.

Некрохмалисті овочі кращі джерела клітковини і зобов'язані бути присутніми на вашому столі. Щоб приблизно представляти обсяги: в 100 г білокачанної капусти міститься 2 г клітковини, в 100 г, в помідорах - 1,4 г, в огірках менш одного грама, в свіжому зеленому горошку - 5,5 г, в білих грибах 26 г.

Болгарський перець містить 1,9 г, баклажани 2,5 г, буряк 2,5 г, морква 2,4 г, гарбуз 2 г, авокадо 7 г, груша 4 г, інжир 18,2 г клітковини. Практично всі ягоди багаті харчовими волокнами (клітковиною). В лідерах - полуниця і малина. У 100 г свіжої малини міститься близько 6 г, полуниці - 2.2 г клітковини.

Багато її міститься в кашах: вівсяній, гречаній, перловій, рисі. У 100 г приготовленої каші 2,5-5 клітковини. Але, щоб її кількість була дійсно суттєвою, крупа повинна бути цільною, яка не пройшла тривалої промислової переробки. В шматочку справжнього цільнозернового хліба дійсно 3-5 г клітковини.

Крім того джерелом клітковини є спеціальні хлібці, аптечна клітковина. Їх використовують, якщо потрібно збільшити норму клітковини в раціоні. Це краще зробити індивідуально, на консультації дієтолога.

А ось готові каші швидкого приготування та консервовані фрукти позбавлені більшої частини клітковини. Також вони приховують у собі велику кількість цукру та інші потенційно небезпечні для здоров'я речовини.

Є, як мінімум, три вигоди для нашої фігури, що несе клітковина:

- ми не відчуваємо нападів "вовчого голоду", який змушує нас їсти величезні порції. Завдяки клітковині сповільнюється засвоєння простих вуглеводів. При цьому нормалізується рівень інсуліну і тримається стабільний рівень глюкози в крові.

- у нас знижується тяга до простих вуглеводів - випічки та солодощів.

- ми не переїдаємо: продукти багаті клітковиною потрібно ретельно жувати. Це не тільки продовжує задоволення від їжі, але змушує їсти повільніше і краще насичуватися. Ми ситі, а калорійність раціону низька. Клітковина не засвоюється, не перетравлюється харчовими ферментами організму,

Яку користь приносять харчові волокна (друга назва клітковини):

- підвищують імунітет: допомагають зростанню популяції "хороших" бактерій в кишечнику, охороняють від несприятливих змін в кишечнику.

- зменшують ризики ожиріння, розвитку метаболічного синдрому.

Безумовно, клітковина - не панацея, але вона одна з найважливіших складових здорового харчування.

І ще важливо: перебір з клітковиною може викликати таке неприємне явище, як метеоризм. Все добре в міру!

Опублікував: Інна Мартинчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 26 квітня. Який птах принесе щастя на рік

п’ятниця, 26 квітень 2024, 7:05

Православна церква України 26 квітня за новим стилем вшановує єпископа Василя Амасійського і праведної діви Глафіри. За старим стилем сьогодні вшановують мученицю Фомаїду Єгипетську. Наші предки 26 квітня починали сіяти квасолю і горох. Перед посівними...

Потрібний перекладач

п’ятниця, 26 квітень 2024, 6:59

З дипломатичної на офісно-президентську. Держдеп наголошує, що в України – проблеми зі свободою слова. Зокрема, марафон висвітлює урядову позицію…. Минулого року Держдеп наголошував на тому, що закриття трьох незалежних від влади каналів – це проблема....