З 1 квітня до 1 червня 2017 року Україна здобула 15 перемог на світовому рівні. Серед них безвізовий режим із Європейським Союзом, проведення пісенного конкурсу "Євробачення", підняття в рейтингу розвитку відкритих даних Global Open Data Index та інші. Про них у своєму блозі на Atlantic Council написала редактор канадського National Post Діана Френсіс, передають Патріоти України. Переклад матеріалу українською опублікований на сайті Новое время.
На думку Френсіс, Україна нині активно рівняється на Європу. Натомість корумпована радянська система відходить у минуле.
За її словами, Україна є четвертою у світі державою за рівнем освіти, третьою у світі з IT-аутсорсингу після США та Індії. А ще у нас є дуже великий потенціал.
Окрім цього, редакторка проаналізувала події в Україні з 1 квітня до 1 червня. На її думку, ці два місяці були дуже насиченими та переможними для нашої країни.
Зокрема, українці мають пишатися такими подіями:
1 червня. Канада ратифікувала угоду про вільну торгівлю з Україною.
31 травня. Міжнародний арбітражний суд у Стокгольмі відхилив спірні вимоги Газпрому за принципом "бери або плати", прийнявши рішення на користь Нафтогазу.
30 травня. Сенат Нідерландів схвалив ратифікацію угоди про асоціацію між ЄС і Україною.
30 травня. Державна система Prozorro продала активи збанкрутілих банків на один мільярд гривень.
17 травня. Європейський союз схвалив безвізовий режим з Україною.
13 травня. Пісенний конкурс Євробачення, що відбувся в Україні, отримав відмінні оцінки від Європейського мовного союзу.
3 травня. Україна піднялася на тридцять пунктів в рейтингу Global Open Data Index, обігнавши більшість країн ЄС. Україна тепер займає 24-у сходинку, розмістившись після Швеції, Німеччини та Гонконгу.
Квітень-травень. В рамках стратегії лібералізації валютних операцій, Національний банк України скасував низку вимог щодо контролю над рухом капіталу.
26 квітня. Президент Петро Порошенко підписав закон, що спрощує процедури капіталізації та реорганізації банків.
19 квітня. Кабінет міністрів затвердив фінансування днопоглиблювальних робіт нового зернового терміналу, який в даний час будується компанією MV-Cargo, яка є спільним підприємством Cargill. Загальний обсяг інвестицій становить $150 млн, а також фінансується ЄБРР і МФК.
14 квітня. Порошенко підписав закон про трирічне бюджетне планування.
13 квітня. Верховна рада затвердила закон про ринок електроенергії, який вводить низку важливих реформ для лібералізації енергетичного ринку країни.
3 квітня. Міжнародний валютний фонд затвердив виділення чергового траншу в розмірі $1 млрд, в результаті чого загальна сума виплат складе $8,38 млрд.
3 квітня. В рамках реалізації проекту Європейського банку реконструкції та розвитку, набув чинності закон про фінансову реструктуризацію і почав роботу секретаріат з фінансової реструктуризації.
1 квітня. Міністерство фінансів запустило автоматичний електронний реєстр відшкодування ПДВ.
Також без уваги Френсіс не лишилися арешт новим Національним антикорупційним бюро України двох високопоставлених чиновників за звинуваченням у корупції, виділення Міжнародним валютним фондом Україні $1 млрд, співпрацю з лоукостером Ryan Air, а також стійка позиція у питанні санкцій, покладених на Росію.
19 січня за новим церковним календарем (1 лютого за старим стилем) віряни України згадують преподобного Макарія Великого, відомого автора безлічі духовних бесід і молитов. У народному календарі - Макарів день. . Цей угодник Божий народився в Єгипті, ...
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...