До школи по-новому: Стало відомо, які зміни чекають на першокласників в Україні

Кабмін, враховуючи досвід 7 країн, затвердив новий стандарт початкової освіти

Лілія Гриневич обіцяє європейський рівень освіти початкової школи. Фото ЗМІ

Для тих батьків, які готуються цього року відвести свою дитину до першого класу, з’явилася новина про зміни у навчальних планах для молодших школярів, повідомляють Патріоти України.

Представники прес-служби Міністерства освіти і науки повідомили, що стандарт визначає, які школярі будуть отримувати практичні вміння, навики та ряд компетентностей.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич словесно змалювала, що в офіційному папері прописані вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів навчання учнів - ключові елементи, які визначатимуть зміст навчального процесу в початковій школі. Л.Гриневич пояснила, що в стандарті закладено, перелік того, що дитина повинна знати, вміти і розуміти після закінчення початкової школи.

В документі визначено обов’язкові результати навчання в 9 галузях: мовно-літературній, математичній, природничій, технологічній, інформативній, соціальній і здоров’язбережувальній, фізкультурній, громадянській та історичній, мистецькій. «Більш детально реалізація обов’язкових результатів буде прописана в типовій навчальній програмі» – заявила міністр Л.Гриневич. Крім того, затвердили 4 базових навчальних плани. За ними, зокрема, в школах національних меншин, незважаючи на негативну риторику окремих представників, збільшено кількість годин української мови. Це дозволить вирішити мовну проблему в тих регіонах, де компактно проживають такі групи населення. Йдеться, насамперед, про Закарпаття, де цілі села не володіють державною мовою.

Розробники документу працювали понад 2 роки та врахували досвід 7 країн світу. Нагадаємо, що у 2017-2018 навчальному році новий Державний стандарт початкової загальної освіти у навчальному процесі впровадили 100 шкіл по всій Україні, досвід яких врахували, розробляючи документ, зауважила міністр. В грудні 2017 року, після публічного обговорення, прийняття зауважень від практиків, Міністерство освіти та науки узгодило остаточну версію проекту.

Вперше на освітню реформу передбачено фінансування в розмірі 1 млрд 869 млн 812 тис. гривень

Першокласникам та їх батькам для безпосередньої участі в навчальному процесі за новим стандартом потрібно лише дочекатися 1 вересня.

Опублікував: Інна Мартинчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Британія і США евакуюють родини дипломатів з Києва: це – жест політичної підтримки України

вівторок, 25 січень 2022, 16:16

Велика Британія дає Росії чітко зрозуміти, що вони розглядають можливість військової ескалації з боку Росії, адже рівень напруги вже дійшов до критичної червоної позначки. Відповідно, таку евакуацію варто розуміти не як сигнал до паніки, а як один з елеме

"В свое время Кремль не смог победить Чечню, которая меньше, чем Черниговская область. Так что говорить об их возможности победить Украину?" - Береза

вівторок, 25 січень 2022, 15:29

"Ладно, я дозрел таки до этого поста. После 3716 звонка с вопросом о том, "а будет ли война?", я понял, что проще один раз написать, чем отвечать каждому", - пише у своєму блозі Борислав Береза, передають Патріоти України, і продовжує:. "Начнём с того,...