До школи по-новому: Стало відомо, які зміни чекають на першокласників в Україні

Кабмін, враховуючи досвід 7 країн, затвердив новий стандарт початкової освіти

Лілія Гриневич обіцяє європейський рівень освіти початкової школи. Фото ЗМІ

Для тих батьків, які готуються цього року відвести свою дитину до першого класу, з’явилася новина про зміни у навчальних планах для молодших школярів, повідомляють Патріоти України.

Представники прес-служби Міністерства освіти і науки повідомили, що стандарт визначає, які школярі будуть отримувати практичні вміння, навики та ряд компетентностей.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич словесно змалювала, що в офіційному папері прописані вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів навчання учнів - ключові елементи, які визначатимуть зміст навчального процесу в початковій школі. Л.Гриневич пояснила, що в стандарті закладено, перелік того, що дитина повинна знати, вміти і розуміти після закінчення початкової школи.

В документі визначено обов’язкові результати навчання в 9 галузях: мовно-літературній, математичній, природничій, технологічній, інформативній, соціальній і здоров’язбережувальній, фізкультурній, громадянській та історичній, мистецькій. «Більш детально реалізація обов’язкових результатів буде прописана в типовій навчальній програмі» – заявила міністр Л.Гриневич. Крім того, затвердили 4 базових навчальних плани. За ними, зокрема, в школах національних меншин, незважаючи на негативну риторику окремих представників, збільшено кількість годин української мови. Це дозволить вирішити мовну проблему в тих регіонах, де компактно проживають такі групи населення. Йдеться, насамперед, про Закарпаття, де цілі села не володіють державною мовою.

Розробники документу працювали понад 2 роки та врахували досвід 7 країн світу. Нагадаємо, що у 2017-2018 навчальному році новий Державний стандарт початкової загальної освіти у навчальному процесі впровадили 100 шкіл по всій Україні, досвід яких врахували, розробляючи документ, зауважила міністр. В грудні 2017 року, після публічного обговорення, прийняття зауважень від практиків, Міністерство освіти та науки узгодило остаточну версію проекту.

Вперше на освітню реформу передбачено фінансування в розмірі 1 млрд 869 млн 812 тис. гривень

Першокласникам та їх батькам для безпосередньої участі в навчальному процесі за новим стандартом потрібно лише дочекатися 1 вересня.

Опублікував: Інна Мартинчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"План Бернса" по сдаче территорий Украины провалился", - Портников

субота, 4 лютий 2023, 16:43

"Швейцарское издание Neue Zürcher Zeitung утверждает, что поставка Украине танков стала возможна только после того, как директор ЦРУ Вильям Бернс потерпел фиаско и в Киеве, и в Москве, когда предлагал завершение войны по схеме "мир в обмен на территори...

Американський політик розповів, що може отримати Україна окрім "Залізного купола"

субота, 4 лютий 2023, 16:29

Ізраїль змінив свою риторику щодо партнерства з Україною в рамках протистояння російській агресії. Наразі Єрусалим більше схиляється до підтримки Києва, а значить, країни можуть налагодити поставки зброї й навіть домовитися про передачу ПРО "Залізний к...