Досвід хорватів корисний для України не тільки у веденні війни

Все частіше можна чути та читати розпач Українців щодо тарифів, цін на споживчі товари, нафтопродукти, енергоносії, торгівлю влади з окупантами і коллаборантами,врешті ціни на продукти.

Все частіше можна чути та читати розпач Українців щодо тарифів, цін на споживчі товари, нафтопродукти, енергоносії, торгівлю влади з окупантами і коллаборантами (тут, звісно, допомогла Блокада, проте і вона не потягнула, принаймні поки що космічних апетитів торгашів), врешті ціни на продукти. І грошей менше, а чиновники НАВІТЬ показавши фантастично-казкові е-декларації - не понесли ніякого покарання. А ще війна ніяк не завершиться, при тому щодня забираючи життя найкращих. І оце читаєш гнів, розпач, зневіру, але ніяк не можеш знайти відповідь "а що ж робити?"

Ну, як то кажуть: "Ніхто не пише - напиши":
Подекуди, в експертному середовищі можна почути думку, що ми виграємо війну за Хорватським сценарієм, себто до останнього затягуючи час, непогоджуючись на умови ворога і західних "примирювачів" - нарощувати військову міць, і одного сонячного дня розпочати операцію "Деокупація". Важко не погодитись. Це дійсно, в наших реаліях - найбільш реалістичний, хоча і болісний сценарій, адже доведеться ще рік терпіти тир на східному фронті, (Хорватська війна за Незалежність тривала 4 роки).

Ну з цим розібрались, а якже бути із грабунком населення під час війни з боку влади? Не повірите - знову перейняти досвід Хорватів:
Справа в тому. що там діє такий собі "Zakon o ratnom profiterstvu" (грубо кажучи - про військові спекуляції), що не має терміну давності для тих, хто під час війни підвищував ціни на харчі, тарифи, споживчі товари, нафтопродукти, енергоносії... Коротше кажучи - на життєво необхідні речі.

Ви спитаєте: "Так там була війна, а у нас же АТО?" З одного боку так, але формально - там було все теж саме що у нас:
Мілошевич робив вигляд, що перебуває НАД війною, а в той же час, з території тоді ще Югославії постачалася зброя та "добровольці" до т.зв. "Сербської країни" урядам "президентів" Бабича, Хаджича та Мартича. Себто гібрид-гібридом.

До чого я це все:
По-перше, після перемоги нам ніхто не завадить назвати військову кампанію на Донбасі Національно-Визвольною Війною, по-друге, новий парламент може прийняти відповідний закон і у нас, а по-третє питання: "Ви особисто підтримуєте такий закон в Україні, за тих умов, які я вказав вище (Перемога, вибори)? Дуже дякую за прочитання цього лонг-ріду, Друзі!

Опублікував: Назар Приходько
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Вас може здивувати, але гігаватоманія — досі наше все - Lana Zerkal

п’ятниця, 26 червень 2026, 21:42

Ніколи не було, і от знову: поки Київ не витримує спеки, і його порайонно відключають на кілька годин, міністерство енергетики знову презентує на URC в Гданську чергову енергетичну стратегію. Вас може здивувати, але гігаватоманія — досі наше все. Тому ...

Рішення російського командування спровокувало полювання на власні мобільні вогневі групи: Чому істерять Z-воєнкори й де зараз найгарячіше, - Злий Одесит

п’ятниця, 26 червень 2026, 15:28

У російському інформаційному просторі розгорілася паніка через те, що українські дрони почали атакувати мобільні вогневі групи ворога в Криму. Але найцікавіше, що ці події беруть свій початок ще з кінця 2025 року, коли Сили безпілотних систем ЗС Україн...