Глобальне потепління завдає удару по кавоманах

​Зміна клімату загрожує людству не тільки глобальними катаклізмами, а й значним погіршенням якості кави.

У новому дослідженні, проведеному організацією World Coffee Research, говориться, Ефіопія - п'ятий за величиною виробник кави у світі - може втратити до 60% сільськогосподарських земель до кінця століття через зміну клімату, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Аспекты".

Фахівці виявили, що поєднання зменшеної кількості дощів і підвищення температури може мати істотний вплив на райони вирощування кави у Ефіопії. Але зміна клімату не просто зменшує кількість вирощуваної кави - вона також може знизити якість продукту, попереджають експерти.

Коли середньодобова температура підвищується, дозрівання кави відбувається занадто швидко, а це означає, що у бобів немає часу на належне вироблення складних ароматичних елементів, які впливають на підсумковий смак кавового напою.

Також дослідники прогнозують, що попит на каву зросте вдвічі до 2050 року, у той час як площа земель, придатних для її вирощування, скоротиться майже у два рази. За словами дослідників, навіть якщо виробництво кави різко знизиться у одній країні, такий як Ефіопія, це матиме неабиякий вплив на її економіку.

Так, наприклад, у Ефіопії виробництво кави Арабіка становить майже четверту частину всіх експортних надходжень країни, у той час як 15 мільйонів чоловік, або 16% населення, заробляють собі на життя вирощуванням кавових бобів.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Про контрнаступ і про те що відбувається... - Serg Marco

понеділок, 5 червень 2023, 5:00

Давайте про контрнаступ і про те що відбувається одним постом, щоб зразу відповісти на всі питання. 1) Контрнаступ вже почався. 2) Більшість заяв про контрнаступ від політиків - це данина піплу який чекає контрнаступ як чемпіонат світу по футболу. І в ...

"Актриса з Харкова працювала в РФ із 2012 по 2022-й, бо... "ніхто згори не пояснив", що це недобре", - Голобуцький

понеділок, 5 червень 2023, 0:30

"Натрапив у ФБ на інтерв’ю московської в основному актриси (перше кіно числиться «Русское», 2004) з Харкова Любави Грєшнової, випускниці Київського театрального, що з 2012 і аж до 2022 мешкала в Москві: каже, що продовжувала і під час війни зніматись, ...