Глобальне потепління завдає удару по кавоманах

​Зміна клімату загрожує людству не тільки глобальними катаклізмами, а й значним погіршенням якості кави.

У новому дослідженні, проведеному організацією World Coffee Research, говориться, Ефіопія - п'ятий за величиною виробник кави у світі - може втратити до 60% сільськогосподарських земель до кінця століття через зміну клімату, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Аспекты".

Фахівці виявили, що поєднання зменшеної кількості дощів і підвищення температури може мати істотний вплив на райони вирощування кави у Ефіопії. Але зміна клімату не просто зменшує кількість вирощуваної кави - вона також може знизити якість продукту, попереджають експерти.

Коли середньодобова температура підвищується, дозрівання кави відбувається занадто швидко, а це означає, що у бобів немає часу на належне вироблення складних ароматичних елементів, які впливають на підсумковий смак кавового напою.

Також дослідники прогнозують, що попит на каву зросте вдвічі до 2050 року, у той час як площа земель, придатних для її вирощування, скоротиться майже у два рази. За словами дослідників, навіть якщо виробництво кави різко знизиться у одній країні, такий як Ефіопія, це матиме неабиякий вплив на її економіку.

Так, наприклад, у Ефіопії виробництво кави Арабіка становить майже четверту частину всіх експортних надходжень країни, у той час як 15 мільйонів чоловік, або 16% населення, заробляють собі на життя вирощуванням кавових бобів.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Владі потрібно продемонструвати успіхи у боротьбі з корупцією: Обшуки у Коломойського, Авакова, податковій та на митниці. Що планує офіс Зеленського

четвер, 2 лютий 2023, 2:54

Однак роблять це так, щоб не чіпати тих, хто важливий Банковій. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів політолог Андрій Миселюк. "Спонукає до цих обшуків владу масштабне розслідування США щодо використання допомоги Заходу. Українській владі потрібно про...

"Вашингтон пост" постаралась объяснить Тегерану, что не надо устраивать новую войну на Южном Кавказе вместе с РФ и вообще, лучше с ней общих дел не иметь", - Климовський

четвер, 2 лютий 2023, 0:28

"Кремлёвская дипломатия лжи, провокаций и терактов резко активизировалась на ряде направлений в последнюю декаду января по двум основным причинам. В Кремле ждут запуска с 24 февраля процесса реформирования ООН, изгнания из неё РФ, и предпринимают контр...