Голодні ігри: Чим травлять українців у супермаркетах

Готова кулінарна продукція з магазину може стати смертельно небезпечною.

Ілюстрація. Фото: onlineua.club

Як часто ви купуєте готову продукцію в супермаркетах? Зазвичай в відділ кулінарії заходять в декількох випадках: немає настрою (часу, бажання) готувати самостійно, «намалювалися» несподівані гості, ви - з дороги і т.п., зазначають Патріоти України. Але чи безпечно те, що вам подає продавець в пластиковому контейнері?

Хоча про підводні камені кухні магазину розповідали не раз, але, на жаль, власники і самі кухарі ігнорують всі зауваження. Тому попереджаємо вас про основні ризики, які ховаються за дверима торгового цеху.

Майонез з малярного відерця

Загроза номер один. Дуже рідко салати заправляють свіжим, найчастіше туди йде «неліквід» з прилавків, у якого вже давно закінчився термін придатності. Іноді його «реанімують», замішуючи знову з додаванням тих чи інших жирів. Заробити отруєння після обіду такими стравами можна дуже легко.

Впевненість в тому, що причиною отруєння став саме цей «шедевр», а не що-небудь інше, з'явиться завдяки його специфічному аромату. Перебивати його можуть екзотичними фруктами, або спеціями.

Та й сам салат готують з продуктів не першої свіжості - некондиційних овочів і фруктів, які прибули з власного овочевого відділу. Серед них - мариновані гриби, горошок, кукурудза. Замість майонезу можуть брати і зіпсовану сметану, зберігають її, до речі, в звичайному малярном відерці - ще один шанс отруїтися. У такому посуді взагалі не можна тримати ніяких продуктів, тим більше - соуси.

Але якщо треба додати його навіть в свіжу курку, не хвилюйтеся - туди насипають гірчицю і ви навіть не дізнаєтеся, скільки тижнів цього майонезу. Можуть також використовувати для начинки млинців, котлет або заправки для плову.

Таргани в подарунок

Перші інфекційні збудники з кулінарного відділу. Біда в тому, що для всіх споживачів важливо тільки те, з чого готують салати, а ось санітарні умови приміщення залишаються за кадром.

Інспектори громадських організацій часто звертають увагу на правильність розкладки продукції, на те, що мухи і таргани в залі і на кухні свідчать про те, що все це саме час закривати на дезінфекцію.

Не рятують від тарганів ні акційні пропозиції, ні яскрава форма співробітників: на брудних столах, де готувалася їжа, залишаються крихти, справжня приманка для них. Можуть завестися таргани і в цінниках, якщо їх змінюють як і коли попало.

Пам’ятка покупця

По-перше, треба знати, як повинна зберігатися готова їжа на вітринах. У вітринах обов'язково повинні бути термометри. Готова риба повинна зберігатися при температурі від 0 до 2 градусів. Для м'яса не вище 2, для всього іншого +4 - +6. Так що якщо смажена рибка, котлетки і салати лежать в одній вітрині, то якесь із цих страв може бути зіпсовано.

Існує також спосіб перевірити, як довго ті чи інші страви стоять на прилавку: у кожного повинна бути етикетка з точною датою і часом, коли воно було приготовлено і виставлено на продаж. Без такої таблички не варто купувати їжу.

Не ведіться на зовнішній вигляд: несвіже м'ясо і рибу на око не перевіриш, їх часто розігрівають, а ось овочі і фрукти в салаті стають млявими, втрачають свій колір, темніють. Салати з майонезом обвітрюються, тобто покриваються жовтої плівкою.

Крім того, повинні бути спеціальні документи від районної адміністрації, згідно з якими в магазині дозволяється виробляти і продавати готову їжу.

Якщо керівництво чи покупець помітив такий прецедент, то салат відправляють на експертизу в СЕС і роблять проби на бакпосев. Якщо частина продуктів в салаті зіпсовані, супермаркет може заплатити штраф, а якщо таке повторюється - справа передається в прокуратуру.

Не забувайте, що продавець зобов'язаний дати покупцю всю необхідну йому інформацію по страві. Від складу до виробника продуктів з сертифікатом на якість.

Важливо! Порізані і подрібнені страви можуть зберігатися тільки 12.00. А риба і м'ясо можуть стояти на вітрині не більше доби. Потім готові продукти, особливо рибні і м'ясні, повинні бути знижені в ціні, так як продукт вже не першої свіжості, але ще не зіпсований.

Категорично заборонено викладати розфасовані страви на прилавок за межі холодильника: їх зберігають при мінусовій температурі, а не кімнатній.

Якщо ви отруїлися стравами з кулінарії, вам знадобиться: довідка швидкої допомоги про отруєння, експертиза продукту і товарний чек. Лікарі швидкої допомоги зобов'язані самі відправити їжу на аналіз, щоб з'ясувати, в чому причина отруєння.


Джерело: onlineua.club
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Ми не забули ані про нього, ані про його колег": У Третій штурмовій порадили, де ще треба шукати російських агентів

субота, 18 січень 2025, 21:52

Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...

"Яка реакція батюшок? Жодної!": Через обстріл росіян пошкоджено собор УПЦ МП в Запоріжжі (фото)

субота, 18 січень 2025, 21:33

У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...