Головну цеглинку життя на планеті змогли синтезувати чеські вчені

Їм вдалося створити нуклеотидні основи РНК в середині експериментальної установки, в якій були відтворені умови, що були на Землі кілька мільярдів років тому.

Фото: unian.ua

Підсумок дослідження є доказом походження життя з неорганічних речовин. Стаття біологів опублікована в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Дослідники планували удосконалити експеримент Міллера — Юрі 1953 року, в якому були отримані різні 22 амінокислоти. Тоді систему з декількох скляних колб заповнювала суміш метану, аміаку, водню і окису вуглецю. Також були присутні водяні пари, які проходили через імітуючи блискавки електричні розряди. У новій версії установки застосовувалися лазери для симуляції плазми, що виникає при зіткненні з астероїдами.

Після експерименту вчені виявили, що в розчині містилися такі речовини, як ціанистий водень та формамід — похідна мурашиної кислоти, що містить амідну групу. Формамід здатний утворювати гуанін — азотисту основу, що входить до складу одного з нуклеотидів ДНК і РНК.

Крім того, був виявлений сам гуанін, а також урацил, цитозин, аденін, сечовина і амінокислота гліцин. РНК — довгі молекули, які, як і ДНК, складаються з чотирьох нуклеотидів. Згідно з гіпотезою РНК-світу, ці сполуки існували задовго до появи першої життя, проте були здатні копіюватися, розмножуватися і видозмінюватися. Зрештою, вони стали основою для появи клітин.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Казарма замість вишу: Випускників шкіл почали масово забирати в армію

понеділок, 6 липень 2020, 12:39

Вчорашні школярі можуть опинитися в армії замість вишу, якщо їм вже 18 років. В Україні випускникам шкіл, яким вже виповнилося 18 років, почали надходити повістки до військкомату. Пов'язано це з тим, що через карантин вступна кампанія буде проходити з ...

Вибух на Позняках: Як виглядає нещасливий будинок через два тижні після смертельного вибуху

понеділок, 6 липень 2020, 12:25

Після гучної церемонії з роздачею ключів президентом постраждалі сім'ї з'ясували, що нового житла у них по суті немає, отримані сертифікати не гарантують житлоплощу, і потрапити в новобудову мешканці не можуть.​. Мешканцям зруйнованих квартир пообіцяли...