Гримаса прогресу: У Німеччині зробили робота-священика

Що це, атракціон чи реальна альтернатива?

Фото: rusjev.netНімецьке місто Віттенберг називають колискою церковної Реформації: саме тут Мартін Лютер оприлюднив свої знамениті тези, які поклали початок потужному реформаторського руху в Європі. Але і через 500 років Віттенберг залишається реформатором: тут був представлений робот-священик Bless U-2, який спілкується з парафіянами та благословляє їх. Про дивний винахід розповідають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Ініціатором цього незвичайного проекту, презентація якого пройшла в рамках виставки, присвяченої 500-річчю Реформації, стала Євангельська церква Гессена і Нассау і робототехніки Олександр Відекінд-Кляйн (Alexander Wiedekind-Klein).

Молитва і благословення

Робот простий, як банківський термінал. Клікнувши на сенсорний екран, можна вибрати один з п'яти мов спілкування: німецька, англійська, польська, французька або іспанська. Потім парафіянин вибирає голос - чоловічий чи жіночий (в євангелічної церкви священнослужителями можуть бути й жінки), певну молитву або форму благословення. Робот - 1,8 метра заввишки. Він здіймає руки до неба, у нього ворушаться губи і брови ... Звучать молитва і благословення, потім - відповідний текст з Євангелія.

Робот-священик викликав справжній ажіотаж у публіки, але встановлювати його в церквах Німеччини ніхто не збирається. Робот і стоїть зараз не в церкві, а поруч з нею, зовні. Це привабливий атракціон, максимум, і ніхто не збирається замінювати їм священика. "Робот не продаватиметься і не буде встановлений в громадських місцях і в церквах, - пояснив DW Ран Фолькер (Rahn Völker), священик Євангелічної церкви. - Це арт-об'єкт, інтерактивний експеримент, мета якого - підштовхнути людей до роздумів про роль церкви в епоху цифрової техніки і штучного інтелекту ",

На сайті Євангелічної церкви Гессена і Нассау і в соціальних мережах багато хто висловлює свою точку зору з цього приводу. Думки розділилися. Хтось називає проект "сміливим експериментом", хтось пише, що робот дивиться "якось зло", хтось пропонує встановити його в кафе, щоб можна було отримати благословення, поки чекаєш в довгій черзі чашку кави. Але ніхто не сприймає цей проект навсправжки.

Вольфганг Зауер (Wolfgang Sauer), настоятель католицького храму в місті Фрайбурзі, теж не надто серйозно говорить, що сам іноді хотів би, щоб його замінив робот, - наприклад, коли люди задають йому дурні питання. Але і він переконаний: втручання техніки в роботу духовного наставника неприпустимо. Крім того, підкреслює він: "Для спілкування з Богом взагалі не обов'язковий посередник, тим більше робот".

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Постійно отруює життя людям: "Князь", який пропонував українській блогерці "пасасать", виявився таким собі Козіком з кримінальним шлейфом та знаменитим батьком

вівторок, 6 червень 2023, 6:38

“Князьок-Ігорьок” напідпитку, який принижував відому блогерку Раміну Есхакзай за невдале паркування, виявився Ігорем Козіком – майстер спорту з боксу, має кримінальні справи за крадіжку, розбій, побиття людини, погрози працівнику правоохоронного органу...

Про "азовських бичків" (ч.2), - Машовець

вівторок, 6 червень 2023, 5:00

Очевидно, що на першому етапі створення та розгортання так званого "Азовского военно-морского района" російське командування ймовірно скористається можливостями своїх чорноморського флоту та каспійської флотілії, щодо комплектуання цього "організму"......