Гуманітарна катастрофа в Україні: Інститут туберкульозу може закритися, - подробиці

Склалася критична ситуація – держава не фінансує лікування хворих на туберкульоз, хоча це передбачено Законом України.

У Національному інституті фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського НАМН з 1 січня не приймають на стаціонар хворих на туберкульоз. Наразі там проходять лікування найважчі пацієнти зі всієї країни, тому закриття Інституту може спричинити гуманітарну катастрофу

На сьогодні в Інституті туберкульозу склалася критична ситуація – держава не фінансує лікування хворих на туберкульоз, хоча це передбачено Законом України. Крім того існує дефіцит у розмірі 2 млн грн у виплаті заробітних плат співробітникам. Про це в ексклюзивному коментарі УНН повідомив директор Національного інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського НАМН України, академік Юрій Фещенко.

"Так склалося, що у нас на сьогодні, а саме на січень місяць, – нуль гривень фінансування харчування хворих, і до 20 січня на медикаменти також нуль гривень було виділено. І крім того, підвищення заробітної плати. У нас 1124 співробітника і з них 28 підпадають під підвищення заробітної плати. Так нам не те, що хтось щось дав на цю компенсацію, – у нас дефіцит за розділом клініка - 2 млн 334 тис. І це на січень місяць. Тобто, дефіцит заробітної платні у нас десь 80%", - розповів Ю.Фещенко.

За його словами, в клініці Інституту 530 ліжок. А на сьогодні у них перебуває на лікуванні 175 хворих на активний туберкульоз легень та нерезистентні форми.

"Також у нас 70 дітей, хворих на туберкульоз і 40 хворих у хірургічному відділені – це найважчі. Тобто, 280 хворих на активний туберкульоз, а ця група у нас соціально захищена, бо держава гарантує безоплатне лікування. А діти – 70 хворих – фактично двічі захищені. Ми не можемо давати їм таблетки і не годувати їх. А в нас хворі – це найважчі хворі з усіх районів України. Це пацієнти, яким не змогли встановити діагноз на місці, або з проблемами лікування", - сказав він.

За словами академіка, у зв’язку з недофінансуванням персонал теж йде, а зібрати охочих працювати з різними формами туберкульозу дуже важко.

У протитуберкульозному відділенні Інституту є наукові розробки, а саме "короткострокові" курси лікування, які впроваджуються дають майже 100% ефективність лікування хіміорезистентного туберкульозу. У той же час у світі найкращі показники, на які орієнтується ВООЗ, становлять 85%. В Інституті туберкульозу останні 7 років показників ефективності нижче 82-84% не було.

"Ми припинили з 1 січня госпіталізацію хворих. Таблетки ми знайдемо, а от харчування, я вже не кажу про повноцінне, збалансоване харчування, а це один з елементів комплексної терапії хворих на туберкульоз, – ні. І якщо пацієнт приймає 4-5 препаратів і його не годувати – це взагалі ненормально. 1 січня роздали нам тимчасові кошториси на перший квартал, на січень місяць", - зазначив Ю.Фещенко.

За словами керівника Інституту, він також не знає, чим буде виплачувати зарплату працівникам закладу. Він додав, що Інститут вже звернувся з листом до Прем’єр-міністра щодо цієї ситуації, а також зверталися до депутатів.

"Прем'єру ми написали і навіть застосували такий вираз, що в нас, якщо брати приклад нашого Інституту і за профілем і за ситуації, то це гуманітарна катастрофа: декілька сотень людей нездорових опинилися в такій ситуації, адже відповідно до всіх законів світових і українських, хворі на туберкульоз, тим більше якщо вони перебувають на стаціонарі, забезпечуються безплатним харчуванням, безплатним лікуванням і я вже не кажу про проблему комунальних платежів. Інститут на межі зникнення практично, а ми, науково-дослідна установа такого типу, єдині на всю Україну. До слова, у такій ситуації не лише наш Інститут, всі інститути", - розповів він.

Крім того, за словами медика, не можливо, щоб хворі харчувалися самі, бо це порушення їх санітарних законів. "У нас немає легких хворих, усі - важкі. Тобто, це хворі, які не могли отримати якісну допомогу на місцях – в області, районі, місті, їх направляють до нас з проблемами діагностики і лікування. Це найважчий контингент", - підсумував він.

За матеріалами УНН.

Опублікував: Церковний Цинік
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Трупы, трупы, трупы наших бойцов. Они везде. Насколько достает глаз - везде мертвецы": Z-воєнкор опублікував сповідь недобитого окупанда з Вовчанська

п’ятниця, 22 листопад 2024, 7:25

Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...

Хіти тижня. Народні прикмети на 22 листопада: Цього дня не варто дарувати квіти, випивати та позичати сусідкам сьогодні не варто позичати сіль і цукор, тим більше - гроші

п’ятниця, 22 листопад 2024, 7:05

Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...