Український письменник, підприємець і засновник одного з приватних ліцеїв столиці Володимир Співаковський зробив немалий вклад в розвиток української освіти, проте побороти систему і запровадити те, що сучасним школярам дійсно потрібно і цікаво, не так просто.
Про що він і говорить у своєму черговому зверненні до підписників в соціальній мережі Facebook.
"Що значить в школі - не можна підказувати? Що значить - не можна багаторазово виправляти і виправляти написане?", - пише Співаковський та наводить приклади, як все відбувається в реальному, дорослому житті: архітектор спочатку робить ескіз, письменник - кілька разів перечитає і відредагує свій текст, а спортсмен завжди має 3 спроби, і з них вибирають, ту де результат був кращим, а не середнім.
"І тільки (!) нещасного школяра (!!) змушують відповідати відразу, негайно. І нехай він тільки спробує зробити затримку хоч на пару секунд... Все, двійка, незадовільно, і зіпсоване життя", - говорить він про школярів.
На думку письменника в школі навпаки повинні навчити бачити свої помилки, вміти їх виправляти. Саме таким чином дитина може підготуватися до дорослого життя.
"Навчання - це не те, коли тобі ставлять оцінку за те, що ти вивчив або не вивчив... Навчання - це коли ти багато разів виправляв, поліпшував свою контрольну роботу, долаючи муки творчості, виявляючи силу волі, і думаючи про те, як ще поліпшити те, що вже і так добре...
Ось в чому треба кардинально міняти весь процес навчання. У школі треба домагатися не оцінок, а досягнення кожним учнем своїх ідеальних результатів, не рахуючись з кількістю спроб. Давати стільки спроб, скільки учень захоче (для цього ми і здійснюємо тепер реформу освіти "з людським обличчям")", - робить висновок Співаковський.
4 квітня за новим стилем (17 квітня за старим) - день пам'яті преподобного Іосифа Писавця, преподобного Іосифа Багатохворобливого Києво-Печерського, ікони Божої Матері "Геронтисса", однієї з найбільш шанованих ікон Богородиці на Афоні. Ікона "Стариця" ...
"Трамп запровадив додаткові мита на два острови, які населені виключно пінгвінами. На рівні 10 відсотків. З одного боку добре, що Трамп вважає пінгвінів своїми друзями", - пише інвестиційний банкір Сергій Фурса на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", ...