Які загрози несе активізація спалахів на Сонці

​У четвер, 7 вересня, о 18.00 за київським часом вчені зафіксували другий потужний спалах на Сонці, якому також присвоїли найвищий клас активності - Х. Попередній викид енергії трапився днем раніше.

Відповідно до звітів астрономів, 6 вересня настільки потужний спалах на Сонці був зафіксований вперше за 12 років. Причиною викиду енергії стало злиття двох найбільших груп сонячних плям, що згодом також призвело до перегріву поверхні зірки, передають Патріоти України з посиланням на NASA.

Подібні спалахи викидають у навколишній простір гігантські порції енергії. За лічені хвилини у відкритий космос йде до трильйона мегатонн у тротиловому еквіваленті. Вчені підкреслюють, що це лише п'ята частина енергії, яку Сонце випромінює за одну секунду, однак це вся енергія, яку за умов сучасного виробництва здатна за мільйон років виробити людина.

Другий енергетичний вибух на Сонці стався менш ніж через добу. Як повідомляє Лабораторія рентгенівської астрономії Сонця Фізичного інституту РАН імені Лебедєва, 7 вересня був також зафіксований великий викид сонячної речовини, який, як і його попередник, був спрямований на Землю.Швидкість викиду вчені назвати поки не можуть, але, виходячи з попередніх досліджень, вона становила не менше 1 000 км за секунду. Відповідно, вже до вечора 8 вересня до планети прийдуть викинуті хмари плазми.

Характерний розмір таких хмар, на момент досягнення ними орбіти Землі, може становити 100 мільйонів кілометрів і більше. Тобто крім ударної дії на магнітне поле Землі, на найближчі кілька діб планету чекає занурення в розпечену речовина, яке ще вчора була частиною атмосфери Сонця.

Детальніше передбачити наслідки майбутнього удару по Землі вчені поки не можуть - відзначають, що все залежить від напрямку магнітного поля хмари і космічної погоди.

У свою чергу, світові обсерваторії вже сформували попередній прогноз космічної погоди на найближчі кілька днів. У майбутні 72 години очікується не менше 24 годин магнітних бур силою 1-2 за 5-бальною шкалою. Якщо ж напрямок поля викиду виявиться несприятливим для Землі, планету, найімовірніше, чекає найбільший магнітний шторм за останні 7 років.За деякими оцінками, особливо на освітленій сонцем частини Землі, можна буде спостерігати повну відмову роботи сотового зв'язку, систем GPS та електропостачання. Особливо вчені застерігають аеропорти і авіаслужби, які можуть зіткнутися з синхронним відмовою бортових систем і приладів, що призведе до вимушеної масової посадки літаків без супутникового позиціонування.

Прихід сонячної речовини до Землі очікується вже ввечері 8 вересня. Точний час вчені також не називають.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Хіти тижня. "Крым с молотка, или Не пойти ли вам на х*р, жители Крыма?" - блогер про "сюрприз" окупантів для "вати" на півострові

четвер, 5 грудень 2019, 17:00

"Бывший военный прокурор Украины Анатолий Матиос опубликовал документ, в котором указан перечень повреждений и отсутствия имущества на украинских военных кораблях, которые спустя год после их захвата Россией вернулись из аннексированного Крыма в Очаков...

"Битва за менеджмент, или Приберет ли Коломойский к рукам стратегические госкомпании", - експерт

четвер, 5 грудень 2019, 16:21

"Власть нацелилась на замену руководства стратегических компаний энергетики и транспорта, и подбор своего человека взамен уволенного президента "Энергоатома" - только первый шаг на этом пути", - пише у своєму блозі Денис Сарбей, передають Патріоти Укра...