Яку компенсацію отримають українці в 2017 році за неякісні послуги з електропостачання

Це треба знати

У 2017 році, за надання неякісних послуг з електропостачання, компанії будуть виплачувати споживачам компенсацію.

Як стало відомо, національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг затвердила перелік стандартів якості надання послуг з електропостачання. Стандарти прописані в постанові №1841 від 18.10.2016 року. За недотримання якості послуг компанії будуть виплачувати споживачам компенсацію.

Яку якість послуг затвердила Нацкомісія

У документі прописані такі нормативні документи якості надання послуг з енергопостачання:

1. Терміни надання договору про приєднання: при стандартному - до 5 робочих днів з дня подачі заяви;
при нестандартному, що не вимагає узгодження магістральних інженерних мереж - до 15 робочих днів;
при нестандартному, яке вимагає узгодження магістральних інженерних мереж - до 30 робочих днів.

2. Підключення електроустановки до електромереж при стандартному приєднанні: до 5 робочих днів, якщо підключення не передбачає припинення енергопостачання іншим споживачам;
до 10 робочих днів, у разі припинення енергопостачання інших споживачів.

3. Відновлення електропостачання споживачам після погашення заборгованості: до 3 робочих днів - у містах; до 5 робочих днів - у сільській місцевості.

4. Відновлення подачі електрики після перерви - в термін до 24 годин.

5. Перевірка електролічильника - до 20 днів з дня отримання заяви та квитанцій про оплату послуги.

Розмір компенсації і умови виплати

Якщо компанія порушує терміни виконання послуги, то споживач може розраховувати на компенсацію.

У 2017 році розмір компенсації становить від 50 до 200 грн. А ось в 2018 році сума компенсації, яку повинні будуть виплатити компанії, постачальники електроенергії, складе від 200 до 400 грн.

У постанові прописані правила оплати компенсації. «Сума компенсації враховується як авансова плата за спожиту електроенергію на наступний розрахунковий період, а в разі недотримання гарантованих стандартів при підключенні до електричних мереж - в перший розрахунковий період після укладення договору про постачання або користування електроенергією. Компенсацію можна відстежити в квитанції або в особистому кабінеті », - прописано в документі.

Опублікував: Світлана Іваненко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Донбасское Сомали, или Зачем ВМС Украины гнать на Азов старые вспомогательные суда", - Жирохов

понеділок, 24 вересень 2018, 14:51

"В прошедшие выходные произошло событие, которое может изменить ситуацию в Азовском море кардинально", - пише у своєму блозі військовий експерт Михайло Жирохов, повідомляють Патріоти України, і продовжує:. "В воскресенье 23 сентября через Керченский пр...

"Очередной прохиндей из ОРДЛО", - Руденко

понеділок, 24 вересень 2018, 14:24

После того как Кремль прибрал заворовавшегося Захарченка, взорвав во время очередной пьянки, его бандитская братия вела борьбу за власть, в так называемой ДНР, но у Кремля были иные планы. После того как Кремль прибрал заворовавшегося Захарченка, взор...