Європа прокидається: У Фінляндії відкрили центр з протидії гібридним загрозам

На відкритті Росію назвали однією з головних країн, які становлять гібридну небезпеку. Саме вона стане одним з головних об'єктів спостереження центру.

Центр створений 12 країнами Євросоюзу і НАТО, повідомляють Патріоти України з посиланням на телерадіокомпанію Yle. Під гібридними погрозами вбачають, серед іншого, поширення неправдивої інформації, атаки проти інформаційних систем, а також інші види атак за допомогою сучасних технологій. Це - ворожі дії, спрямовані на дестабілізацію держави без формального оголошення війни.

Зараз у діяльності центру бере участь 12 країн: Фінляндія, Швеція, Норвегія, США, Франція, Німеччина, Великобританія, Іспанія, Польща, Естонія, Латвія і Литва. Можливо, що в майбутньому до центру приєднаються й інші країни.

Як раніше заявили представники центру, його метою не є пряме віддзеркалення атак, а дослідницька робота. Центр також організовуватиме спільні навчання і покращуватиме способи обміну інформацією.

На даний момент в Гельсінкі працює сім дослідників і інших співробітників. Інші країни повинні в найближчому майбутньому відправити у фінську столицю своїх співробітників. Центр з гібридних загроз також тісно співпрацює з Євросоюзом і НАТО.

Гібридну небезпеку становлять не тільки держави, але і, наприклад, терористичні та злочинні організації. Однак на семінарі, організованому на честь відкриття центру, заступник генерального секретаря НАТО Арндт Фрейтаг фон Лорінгхофен згадав лише одну державу.

"Росія – одна з головних країн, за якою ми спостерігаємо. В якості прикладів можна навести анексію Криму, події в Східній Україні і кібератаки проти Демократичної партії США. Росія є одним з головних діячів, але не єдиним", - заявив він.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Зеленський не зробив важливу річ, тепер у Парижі всіх собак повісять на нього": Сунгуровський про загрози переговорів у Парижі

понеділок, 9 грудень 2019, 7:23

Недосвідченість у міжнародній політиці та зайва самовпевненість може зіграти злий жарт із президентом України на переговорах у "нормандському форматі". Цілком ймовірно, що, приміряючи на себе роль миротворця, Еммануель Макрон дозволить Володимиру Путін...

Хіти тижня. Як Зеленський зможе завершити війну на Донбасі, - Боровой

понеділок, 9 грудень 2019, 5:00

Російський опозиціонер розповів про силу Зеленського і реальні плани Кремля щодо Донбасу. Головне для Володимира Зеленського під час зустрічі в "нормандському форматі" 9 грудня - не дати російському президентові Володимиру Путіну перетворити переговори...