Кабмін запустив антикризові заходи в енергетиці

Надзвичайний стан поки що не ввели

Питання доцільності введення надзвичайного стану в українській енергетиці виникло у зв'язку з ситуацією з блокуванням поставок вугілля і значним скороченням його запасів для продукування електроенергії.

Кабінет міністрів України не ухвалював поки що рішень про введення надзвичайного стану на ринку електроенергії, можливість якого обговорювалася під час засідання Антикризового енергетичного штабу в понеділок, 13 лютого, однак певний набір антикризових заходів вже запущено, інформують Патріоти України.

Про це за підсумками сьогоднішнього засідання уряду сказав віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко. «Пройшов Антикризовий штаб (засідання штабу - УНІАН), визначено заходи, які необхідно опрацювати. Міністру енергетики і вугільної промисловості доручено підготувати інформацію про те, що потрібно зробити», - сказав Зубко. Він звернув увагу, що, поряд із рішеннями центральної влади, необхідно також отримати інформацію від місцевої влади в частині роботи промисловості та рівня пікових навантажень. «Очевидно, що й населення має бути забезпечене теплом і електроенергією. Тому, день-два (відтермінування із введенням надзвичайних заходів - УНІАН) тут значення не мають. Але процес антикризових заходів вже запущено», - сказав Зубко, зазначивши, що йдеться про впровадження заходів, які дадуть змогу в оперативному режимі експлуатувати енергоблоки теплогенерації.

«Це не стосується спеціального положення для населення. Це стосується стабільної роботи енергосистеми», - додав віце-прем'єр. Як повідомляв УНІАН, питання доцільності введення надзвичайного стану в українській енергетиці виникло у зв'язку з ситуацією з блокуванням поставок вугілля і значним скороченням його запасів для продукування електроенергії. Обсяг споживання вугілля в Україні на рік становить 24 млн тонн, з яких 9 млн тонн - це антрацит, який видобувається на території України, але на тій її частині, яка тимчасово не контролюється українською владою. Разом з тим, це критичний обсяг палива, без якого баланс енергосистеми може бути порушений. Замінити вугілля газом не є технічно можливим. У зв'язку з цим прем'єр-міністр України Володимир Гройсман закликав почати режим економії палива, щоб не допустити ситуації, коли запаси вугілля опустяться до критично низьких рівнів.


Опублікував: Світлана Іваненко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Близько половини сімей офіцерів Росгвардії залишили Крим через побоювання можливих бойових дій в Євпаторії, - партизани (фото, відео)

понеділок, 25 листопад 2024, 13:51

Росіяни у Євпаторії посилюють оборонні споруди. Водночас близько половини сімей офіцерів Росгвардії залишили півострів через страх можливих бойових дій в місті. Про це повідомляє партизанський рух "Атеш", передають Патріоти України. Агент руху з Євпато...

Україна стала для Кремля прекрасним, ідеальним полігоном для демонстрації того, що таке непокірність російським бажанням, - Портников

понеділок, 25 листопад 2024, 13:40

"Я був би прихильником реалізму, тому що вважаю, що найголовнішою зброєю для демократичного світу в тому, щоб реально протистояти диктатурам у майбутньому, тому що це боротьба на майбутні десятиріччя. І Україна – це тільки фрагмент цієї боротьби", - по...