Хіти тижня. Багато підозрілого: Радзіховський вказав на дивину в зустрічі Трампа з Путіним (фото)

Трамп взагалі робить багато дивних речей, але таких дивних, як на зустрічі з Путіним, навіть він досі не відмочував...

Леонід Радзіховський

За кілька днів до зустрічі з Трампом Путін відвідав Валаамський монастир. Морально готувався до цієї доленосної події? Або до чогось іще? Дивна поведінка президента США під час зустрічі з ним доводить, що Трамп - людина Путіна? Несамостійна фігура? Що він здав на відкуп Кремлю весь пострадянський простір, включаючи Україну? Якщо так, як будуть розвиватися події далі?

На ці та інші питання відповів російський журналіст Леонід Радзіховський, передають Патріоти України.

- Як відомо, 11 липня Путін побував на Валаамі. На вашу думку, в чому причина цієї поїздки? Він морально готувався до зустрічі з Трампом або до чогось іще?

- Якби я був близьким другом Путіна, я б про це знав, але тоді я не мав би права вам про це розповісти. Але я не близький друг, і тому відповісти не можу.

Але Путін взагалі любить туди їздити. Не знаю, що він там робить - молиться або щось іще? Не можу сказати. Але якщо він молиться, то його молитви дійшли, у нього там налагоджена хороша "лінія зв'язку", тому що на цьому саміті він виглядав, прямо скажемо, набагато ефектніше, ніж його партнер, Трамп.

- До речі, про зустріч Путін-Трамп. Вам не здається досить дивним те, що про ставлення Трампа до анексії Криму сказав Путін, а не сам Трамп? Дивна ситуація.

- Дуже дивна. Демократична преса просто захлинається від сказу. Вони пишуть, що Трамп мало не язиком полірував черевики Путіна. Це, звісно, перебільшення, але там було багато дуже дивних моментів.

Надзвичайно дивним була заява Трампа про те, що відносини з Росією були зіпсовані через дурість і слабкість Америки. Чесно кажучи, я вперше чув, щоб президент так говорив про свою країну. Це щось новеньке в світовій дипломатії. Він може лаяти особисто Обаму, і то, напевно, у себе вдома, а не на зустрічі з іноземним президентом.

Дійсно, дуже дивно, що Путін раптом відповів за Трампа. Той стоїть поруч, і цей за нього відповідає. Це цілком нормально, якщо мова йде про дуже близьких друзів, коли на вечірці один відповів за іншого. Але це дивно на міжнародній зустрічі, і від імені президента, з яким ти зустрічаєшся другий або третій раз.

Найдивнішою заявою Трампа була заява про те, що він довіряє словам Путіна не менше, ніж американській розвідці. Ну це вже зовсім сором. Тоді вже треба розганяти до чортової матері цю розвідку, яка тобі не потрібна, і отримувати інформацію від іноземного президента.

Трамп взагалі робить багато дивних речей, але таких дивних навіть він досі не відмочував.

- Чи можна після цього сказати, що Трамп - людина Путіна, що він - абсолютно не самостійний?

- Ні, я б так далеко не заходив. Зрозуміло, що всі конспірологи страшенно збудилися, знову в справу пішов знаменитий нібито компромат, що Путін нібито має важелі впливу на Трампа, що він - мало не завербований агент...

Допоки немає доказів, це все - бла-бла-бла. Але те, що це виглядало дивно - це факт.

- Путін сказав фразу: "Ми провели референдум в Криму". Фактично він визнав, що Росія провела. Вам не здається, що він, грубо кажучи, попалився?

- Просто атмосфера була настільки невимушена, що він це сказав. Але яке це має значення? Він спочатку говорив, що "нас там немає", а потім довго і з великим задоволенням розписував, як він особисто мало не командував ротою десантників. І навіть для чогось сказав: "ми там ядерну зброю кудись націлили". Явно, щоб когось налякати.

І так зрозуміло, що Росія провела референдум. Хто ж іще провів? Турки, чи що? Або кримське керівництво своїми власними силами?

- За версією Кремля - так.

- Ну, теоретично, якби хтось став чіплятися, то Путін міг би сказати: "я сказав "ми", маючи на увазі керівництво Криму, тому що потім Крим все одно увійшов в наш склад..." Він знайшов би що сказати.

Це все дурниці. Всім ясно, що, по-перше, тема Криму цікавить Трампа як торішній сніг. А по-друге, про що там говорити? Фактично Путін сказав те, що і так всім відомо. "Америка, як і всі європейські країни, не визнає приєднання Криму юридично. Крапка". Але друга половина фрази звучить для України набагато менш обнадійливо: "Але Америка, як і всі європейські країни, давно прийняла цей факт, і ніяких хвилювань із цього приводу не відчуває".

Є санкції за Крим, ніхто їх не скасовуватиме. Але самі по собі санкції за Крим абсолютно незначні і ніякого значення не мають.

- Виходячи з зустрічі Путін-Трамп, чи можна припустити, що Трамп віддав Путіну контроль над пострадянським простором?

- Що значить - віддав?

- Що він дозволив Путіну проводити зовнішню політику по відношенню до цих держав, яку вважає за потрібне, не озираючись на США.

- Він її і так проводить. А толку?

Залишимо важку для вас тему України. Ось є маленька безпорадна країна під назвою Грузія. Припустимо, Трамп умив руки. Сказав: "Жери ти цю Грузію, роби з нею, що хочеш". Що Путін там може зробити? Ввести війська? Почати війну?

Або є країна Узбекистан, 30 мільйонів чоловік. Що з нею можна зробити?

Звичайно, дуже важливо заступництво Америки, дуже важливий психологічний захист, реальний або міфічний. Але крім цього є просто країни - країни зі своїм населенням, зі своїми урядами, зі своїми елітами. І їх так просто не зігнеш в баранячий ріг одним махом. Це, звісно, можна зробити, але це потребуватиме неймовірних зусиль.

Все не так просто. "Зони впливу", "контроль"... Звучить красиво. А як це виглядає реально? Припустимо, відступиться Америка від України. Ну, не будуть вони вам постачати якесь озброєння. І що далі? Що буде робити Росія? Воювати? Танки вводити?

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"ЗСУ виглядають справжньою, чистою, щемливою правдою на відміну від політиків. Свій-чужий - ось і вся ідентифікація", - Олена Кудренко

четвер, 6 жовтень 2022, 0:28

"ЗСУ виглядають справжньою, чистою, щемливою правдою на відміну від політиків. Свій-чужий - ось і вся ідентифікація. Ніякої боротьби за рейтинги, ніяких "опитувань", ніяких гойдалок в сторону, де більше вподобань та забаганок. Ніхто не женеться за лайк...

"Илон Маск, передавший нам замечательный Starlink в целях личного пиара, на этот раз в тех же целях подложил свинью", - блогер-одесит

четвер, 6 жовтень 2022, 0:15

"Обзор выдающихся высказываний последних дней от не последних людей. На первом месте, конечно же, стоит Илон Маск с его планом мирного завершения войны на украинской территории. Цитировать не стану для краткости изложения, поэтому передаю суть. А она т...