Хіти тижня. "Кілери танків, або Що можуть турецькі безпілотники, які закупила Україна", - експерт (фото, відео)

"Закуплені в Туреччини безпілотні літальні апарати "Bayraktar TB2" можуть стати головним болем для ворогів України", - пише у своєму блозі Руслан Рудомський, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"Днями український інтернет облетіла новина про те, що Україна підписала контракт з Туреччиною щодо закупівлі для української армії ударних дронів "Bayraktar TB2". Власне, ця новина була фактом в режимі очікування, адже домовленість про закупівлю цього виду озброєння було досягнуто ще в листопаді 2018-го року – під час візиту президента України Петра Порошенка до Туреччини.

Що собою представляє цей ударний безпілотник, ми писали раніше. Зараз же стали відомими деталі комплектації цих безпілотних літальних комплексів саме для України. Їх і розглянемо більш детально.

Отож, очікується, що перша партія "Bayraktar TB2", яка прибуде в Україну, буде складатись з декількох безпілотних апаратів, декількох пунктів управління та певної кількості керованих ракет.

З відкритих джерел відомо, що ударний безпілотник "Bayraktar TB2" може застосовувати плануючі боєприпаси з лазерним наведенням MAM-L та MAM-C від компанії-розробника ROKETSAN.

Система MAM-С – це, по суті, модифікована версія ракети Javelin. Маса боєприпасу становить 8,5 кг; маса бойової частини 2,5 кг, довжина – 1000 мм, діаметр – 70 мм. Дальність ураження цілей: від 500 м до 8 км.

Система MAM-L розроблялась як лазерна модифікація протитанкового ракетного комплексу дальньої дії L-UMTAS, відрізняється від базової версії тим, що не має ракетного двигуна і оснащена крилами для планерного польоту.

Маса боєприпасу MAM-L становить 22,5 кг; маса бойової частини 8/10 кг, довжина – 800 мм, діаметр – 160 мм. Безпілотник "Bayraktar TB2" може переносити одночасно два таких боєприпаси.

Розробник стверджує, що концепція створення та застосування системи MAM-L надає користувачам можливість ефективно нейтралізувати цілі, що становлять безпосередню загрозу, особливо під час виконання спостережувальних та розвідувальних завдань. Завдяки високоточному наведенню та малим габаритам, застосування системи MAM-L дозволяє знизити ризик побічних втрат.

У порівнянні з усіма іншими засобами, що використовуються військовими, комбінація MAM-L та тактичного БПЛА виглядає найбільш економічним рішенням по відношенню до певного рівня бойової ефективності.

Ще для цього безпілотника використовується 100-мм боєприпас "Sage Bozok" вагою 16 кг. Він має бойову частину 5 кг і дальність застосування 6 км. Однак, про нього в контексті поставок в Україну наразі не мова не йде.

Всі ці боєприпаси є настільки високотехнологічними, що з ними безпілотник "Bayraktar TB-2" може працювати і в туман, і в дощ, і в сніг – завдяки наявності потужного оптико-електронного комплексу спостереження з тепловізійним каналом. А коли погодні умови будуть надто несприятливі для застосування високоточних боєприпасів, цей безпілотник може використовуватись, як "корегувальник вогню" для того ж комплексу "Вільха", наприклад.

Ще одне питання, яке цікавить багатьох – робота в умовах вогневої протидії, адже літальний апарат таких габаритів і сам буде непоганою ціллю для ворожих засобів ППО. Самі військові говорять, що в залежності від дальності та висот його застосування вірогідність його виявлення та знищення складатиме 0,3 – 0,6. Це менше, аніж у будь якого пілотованого літака.

Крім цього, якщо проаналізувати тактико-технічні характеристики "Bayraktar TB-2", то стає зрозумілим, що використовуватись він може на висоті 4-5 км переважно вздовж лінії розмежування, де тільки дурень поставить "серйозні" комплекси ППО, адже вони знищуються артилерією.

Натомість, цей безпілотник просто ідеально підходить для знищення ворожих артилерійських розрахунків, танків, БТР, БМП, ВОПів, польових складів тощо. А цього "добра" вздовж лінії розмежування вистачає. Як він працює, можна побачити на цьому відео:

Отож, поява таких БПЛА в розпорядженні Збройних сил України підвищить можливості українських Військово-повітряних сил щодо вирішення як ударних, так і розвідувальних завдань. Ну а у перспективі накопичений досвід знадобиться при роботі з безпілотними комплексами такого ж класу як спільного, так і власного виробництва".

Джерело: Depo.ua
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Окупанти планували новий наступ на Харків та Суми влітку - джерело

п’ятниця, 22 листопад 2024, 19:29

Російські окупанти планували наступальну операцію на Харківському та Сумському напрямку 1−15 червня 2024 року. Про це NV повідомило високопоставлене джерело в ЗСУ, передають Патріоти України. Підготовку до нового наступу окупанти завершили наприкінці т...

"Шашлики 2.0": Урядовий квартал утік, а як щодо попереджень для решти? - Зоя Казанжи

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:46

"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...