
Журналісти встановили приватних власників занедбаних будинків-історичних пам’яток у центрі Києва. Про це повідомляють "Схеми". Будинки у центрі української столиці – це частина історії та національної ідентичності, яку так важливо зберігати для наступних поколінь, особливо зараз, у воєнні часи, коли українці ведуть боротьбу за власну незалежність та право самовизначення.
Проте частина національної спадщини може повністю зникнути у найближчий час, поки влада зайнята політикою та війною. Значна кількість історичних та архітектурних пам’яток давно перейшла у приватні руки подекуди недобросовісних власників.
Будинки часто діставались їм за безцінь, а тепер просто стоять, руйнуючись. Згодом на місці занедбаної будівлі можна буде звести комерційну сучасну нерухомість або ж просто перепродати безцінну землю в історичній місцині. На практиці максимальне покарання за невиконання так званого охоронного договору – це штраф.
Держава при цьому не просто бездіяльно відсторонюється, мовляв, безсила проти приватної форми власності. А й нерідко просто банально не знає і не може встановити, хто є реальним власником будівлі. Тому будинки невпинно руйнуються, а відповідальності за це ніхто не несе.
25 червня: церковне свято сьогодні, від чого оберігає чудотворна ікона "Ізбавительниця". 25 червня за новим календарним стилем (8 липня - за старим) - свято чудотворної ікони Божої Матері "Ізбавительниця", яка зберігається в одному з українських монаст...
В низці районів окупованого Криму у ніч проти четверга, 25 червня, лунає серія вибухів. Під атакою опинилася енергетична інфраструктура, передають Патріоти України з посиланням на моніторингові Telegram-канали. . Зокрема вибухи чули в районі Севастопо...