Хто веде в Україні бурштинові війни та який з того має зиск (відео)

​Випалений і вирубаний ліс, залиті брудною водою ями і відчуття екологічної катастрофи – так сьогодні виглядає «Янтарне кільце» України.

В «кільці» затиснуті Рівненська, Волинська області та інші райони на північному заході країни. Тут видобувають 30-40% світового бурштину на загальну суму до 300 мільйонів доларів на рік, і практично весь видобуток відбувається нелегально. Багато жителів Полісся копають напівдорогоцінний мінерал прямо у власних городах, розповідають Патріоти України з посиланням на «Настоящее время».

Влада України не раз робила спроби зупинити нелегальний видобуток і навіть провела кілька показових спецоперацій з арештами і вилученням тонн бурштину. Але успіху не добилися. За відсутності в регіоні іншої роботи населення продовжує нелегально копати бурштин і продавати його за кордон. А коли влада намагається заборонити бізнес – «чужинців» зустрічають зі зброєю в руках.

Хто контролює бурштиновий бізнес в Україні? Скільки нелегальних старателів працюють в Поліссі? Скільки заробляє старатель і коли він готовий кинути промисел? Чому люди готові ризикувати життям в гонитві за бурштиновими злитками?

Спеціальний кореспондент проекту «Настоящее время» Шахіда Якуб з'їздила в самісіньке серце Полісся і змогла отримати відповіді на ці запитання.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Запах чувствуется аж в венгерских поселках!": Злий Одесит розповів про фейк на угорському ТБ про трупи бійців ЗСУ на Закарпатті

середа, 8 лютий 2023, 12:14

"Российская ИПСО про “колоссальные” потери ВСУ, после неудачи с продажным трампистом полковником Макрегором и распространение аналогичного фейка через жёлтопрессное турецкое издание продолжает свою жизнь в венгерском информационном пространстве, что и ...

Фініш близько: У РФ заявили про рекордний дефолт. Санкції практично знищили російську економіку, - Казанський (відео)

середа, 8 лютий 2023, 10:26

Попри твердження кремлівської верхівки про те, що західні санкції не працюють і ворогам не вдасться задушити економіку Росії, здається, все вийшло навпаки. "Дірка в російському бюджеті встановили рекорд з 1998 року" – з таким заголовком вийшла стаття у...