Досі володіли би планетою: Динозаврам не вистачило трохи, щоб вижити, - вчений

Вчені, які досліджували кратер Чиксулуб, що виник 66 млн років тому в результаті падіння на Землю астероїда, пролили світло на те, чому динозаври вимерли настільки стрімко.

Фото: hronika.info

Зібраний вченими матеріал проливає нове світло на події, що відбулися на Землі на межі крейдяного і палеогенового періодів. Про це відкриття розповідається телевізійному фільмі BBC "День, коли загинули динозаври", який вийшов днями, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Дослідники, що вивчали кратер, витягли зразки порід, які залягають під дном Мексиканської затоки в місці падіння астероїда.

Зібраний вченими матеріал проливає нове світло на події, що відбулися на Землі на межі крейдяного і палеогенового періодів.

З'ясувалося, що гігантський астероїд розміром приблизно в 15 км в поперечнику, що впав на півострів Юкатан, гіршого місця і часу для приземлення на нашій планеті знайти б просто не міг.

Прибережні морські води тут неглибокі, а це означає, що в атмосферу було викинуто колосальні обсяги сірки, яка виділяється з мінеральної глини.

В результаті слідом за вогненної бурею, гримнула після падіння небесного тіла, почався тривалий період "глобальної зими". Але якби астероїд впав в іншому місці, результат міг би бути зовсім іншим.

"Іронія в тому, що в результаті причиною зникнення динозаврів став не розмір астероїда, не сила його удару і навіть не глобальні наслідки цього катаклізму. Причиною стало місце, де стався удар", - говорить Бен Гаррод, один з провідних фільму "День, коли загинули динозаври ".

Якби астероїд впав буквально на кілька десятків секунд раніше або пізніше, він звалився б не в прибережне мілководдя, а в глибокий океан.

Падіння в Атлантичному чи Тихому океані означало б випаровування набагато меншої кількості кам'яних порід і смертоносного сульфату кальцію, що вирвалися з Землі від удару астероїда.

Суспензія була б значно меншої щільності, і сонячні промені пробивалися б до поверхні Землі. Це означає, що події тоді глобального катаклізму живої природи можна було уникнути.

"У тому холодному, темному світі в океані їжа закінчилася протягом тижня, а ще через невеликий час - і на суші. Коли на планеті не залишилося їжі для динозаврів, у них залишилося дуже мало шансів на виживання", - пояснює Бен Гаррод.

В ході буріння в районі кратера породи були витягнуті з глибин до 1300 метрів. Самі глибинні породи були здобуті в так званому "піковому кільці" - радіальному кам'яному гребені всередині кратера.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Атака "Нептунів" на Саки: Завдяки чому її вдалося здійснити

понеділок, 25 вересень 2023, 8:07

За інформацією СБУ, спочатку були використані безпілотні літальні апарати, а потім, коли системи протиповітряної оборони були змушені реагувати на дрони, — власне ударів завдала ракетна система "Нептун". Масований ракетний удар по Криму, зокрема по клю...

Війна не буде затяжною... Оточення Путіна думає про виведення військ з окупованих територій, – Піонтковський

понеділок, 25 вересень 2023, 7:16

Публіцист і політолог Андрій Піонтковський вважає, що в оточенні Володимира Путіна є люди, які готові усунути диктатора від влади. В ефірі телеканалу "Еспресо" він зазначив, що війна Росії проти України не буде довготривалою. "Жодної концепції довгої в...