Зібраний вченими матеріал проливає нове світло на події, що відбулися на Землі на межі крейдяного і палеогенового періодів. Про це відкриття розповідається телевізійному фільмі BBC "День, коли загинули динозаври", який вийшов днями, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Дослідники, що вивчали кратер, витягли зразки порід, які залягають під дном Мексиканської затоки в місці падіння астероїда.
Зібраний вченими матеріал проливає нове світло на події, що відбулися на Землі на межі крейдяного і палеогенового періодів.
З'ясувалося, що гігантський астероїд розміром приблизно в 15 км в поперечнику, що впав на півострів Юкатан, гіршого місця і часу для приземлення на нашій планеті знайти б просто не міг.
Прибережні морські води тут неглибокі, а це означає, що в атмосферу було викинуто колосальні обсяги сірки, яка виділяється з мінеральної глини.
В результаті слідом за вогненної бурею, гримнула після падіння небесного тіла, почався тривалий період "глобальної зими". Але якби астероїд впав в іншому місці, результат міг би бути зовсім іншим.
"Іронія в тому, що в результаті причиною зникнення динозаврів став не розмір астероїда, не сила його удару і навіть не глобальні наслідки цього катаклізму. Причиною стало місце, де стався удар", - говорить Бен Гаррод, один з провідних фільму "День, коли загинули динозаври ".
Якби астероїд впав буквально на кілька десятків секунд раніше або пізніше, він звалився б не в прибережне мілководдя, а в глибокий океан.
Падіння в Атлантичному чи Тихому океані означало б випаровування набагато меншої кількості кам'яних порід і смертоносного сульфату кальцію, що вирвалися з Землі від удару астероїда.
Суспензія була б значно меншої щільності, і сонячні промені пробивалися б до поверхні Землі. Це означає, що події тоді глобального катаклізму живої природи можна було уникнути.
"У тому холодному, темному світі в океані їжа закінчилася протягом тижня, а ще через невеликий час - і на суші. Коли на планеті не залишилося їжі для динозаврів, у них залишилося дуже мало шансів на виживання", - пояснює Бен Гаррод.
В ході буріння в районі кратера породи були витягнуті з глибин до 1300 метрів. Самі глибинні породи були здобуті в так званому "піковому кільці" - радіальному кам'яному гребені всередині кратера.
За інформацією СБУ, спочатку були використані безпілотні літальні апарати, а потім, коли системи протиповітряної оборони були змушені реагувати на дрони, — власне ударів завдала ракетна система "Нептун". Масований ракетний удар по Криму, зокрема по клю...
Публіцист і політолог Андрій Піонтковський вважає, що в оточенні Володимира Путіна є люди, які готові усунути диктатора від влади. В ефірі телеканалу "Еспресо" він зазначив, що війна Росії проти України не буде довготривалою. "Жодної концепції довгої в...