Кліматичні проблеми України: "Росіяни заклали велику екологічну бомбу на Донбасі", - експерт

Питання природи в Україні залишається ресурсним. Ставлення до неї - споживацьким.

Тарас Бебешко

Про це розповів філософ Тарас Бебешко, передають Патріоти України з посиланням на Gazeta.ua.

"Це нетипово для українства і не відповідає сучасним трендам. Світ відходить від ресурсного ставлення до природи. Намагається вибудувати партнерські стосунки. Але для більшості людей природа досі лишається ресурсом, який треба поділити, приватизувати і спожити.

В Україні великі екологічні проблеми через окупацію та припинення природоохоронних заходів. Відбувається підтоплення в шахтах, хімічне забруднення, яке може призвести до смерті десятків тисяч людей. Окрім того, що росіяни розв'язали війну, вони заклали велику екологічну бомбу на Донбасі. Може вибухнути на пів-Європи. Це робиться умисно, не дивлячись на те, що Росію теж зачепить. Також у нас є проблеми з спустелюванням Миколаївської області. Поява нових хвороб - наслідки зміни клімату", - пояснює він.

Треба зрозуміти, що екосистема - не ресурс, а партнер, наголошує Тарас Бебешко. "Має бути обмін - якщо щось беремо у природи, треба щось дати їй у відповідь. В Україні необхідно провести програму великого прибирання. Ми стільки накидали сміття усюди, що волосся стає дибки. Величезна кількість сміттєвих полігонів, у річки та озера скидаємо свої промислові відходи.

Треба вирішити питання з Дніпровським каскадом. Річка вмирає, через 20-30 років це буде каскад боліт. Необхідна програма реабілітації Дніпра. Слід терміново припинити вирубувати карпатські ліси, бо отримаємо скелясті гори, з яких позмиваються усі ґрунти. Це порушить усю кліматичну ситуацію у цьому регіоні", - додає філософ.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Зараз росію накриває економічний канібалізм - це коли у тебе закінчуються лампочки в квартирі, а купити ніде, тому викручуєш в туалеті", - Олена Кудренко

четвер, 30 червень 2022, 19:59

"Краснодар та Ростов здохнуть в останню чергу, говорять деякі аналітики. Бо там чернозем, і поки можна щось вирощувати на землі - росіянин буде мати щось їсти. В першу чергу здохнуть східні регіони, "русскій сєвєр" (кострома, вологда...) В Пітері теж б...

"Драпануть, как со Змеиного, не удастся: репарации Россия будет выплачивать Украине десятилетиями", - Ейдман

четвер, 30 червень 2022, 18:08

"Армия мародеров, поджав крысиный хвост, драпанула с острова Змеиный вслед за русским кораблем. Ее руководство заявило, что это не отступление, а "жест доброй воли". Так же они в будущем объяснят и свое неизбежное бегство с Украины", - пише у своєму бл...