Країни, де можуть дати грошей задарма, а не по пиці просто так

Цікаво про безумовний доход.

Фото: pikabu

Ідея про безумовний основний дохід з'явилася ще в минулому столітті. Щомісяця ви просто так отримуєте певну суму грошей, щоб витрачати їх на свій розсуд,

Отже, ми розповімо, в яких країнах і містах вже сьогодні громадянам платять гроші просто так і що це змінює в світі.


Фінляндія

За рішенням урядової організації з 2017 року відразу 2 000 безробітних жителів Фінляндії у віці від 25 до 58 років отримують щомісяця 560 євро. Одержувачі обрані випадковим чином і позбавляються всіх соціальних допомог, але продовжать отримувати гроші, якщо знайдуть роботу. При позитивних результатах число учасників збільшиться в наступному році. Експеримент триватиме 2 роки.

Середня зарплата в Фінляндії - 2 202 евро.

Ліворно, Італия

З 1 червня 2016 року за рішенням мера 100 найбідніших сімей міста отримують безумовний основний дохід в розмірі 517 євро щомісяця. З січня 2017 року ще 100 сімей були включені в проект. На думку мера, такий підхід - це вихід зі складної багатоетапної системи розподілу соціальних пільг. Неаполь і Рагуза спостерігають за експериментом, плануючи запровадити схожі програми.

Середня зарплата в Ліворно посилання - 1 480 евро.

Кенія


Завдяки некомерційної організації GiveDirectly 6 000 сільських жителів Кенії отримуватимуть щомісяця $ 22 протягом наступних 12 років. Для місцевого населення це величезна сума: 45% з них ніколи не тримали в руках такі гроші. Багато учасників експерименту розповіли, що витратили гроші на ремонт будинків, покупку питної води, худоби, передали гроші на розвиток шкіл.

Середня зарплата в містах Кенії - $ 291.

Утрехт, Нідерланди


З травня 2017 року 250 жителів Утрехта отримуватимуть від держави щомісяця 960 євро протягом 2 років. Учасники експерименту розділені на 6 груп, в яких розмір виплат прив'язаний до певних вимог, пов'язаних з роботою. Наприклад, учасники однієї групи можуть отримати додаткові 150 євро, якщо займуться волонтерством. Якщо експеримент виявиться вдалим, ще кілька міст планують підтримати проект.

Середня зарплата в Утрехті - 2 227 євро.

Маріка, Бразилія


За рішенням мера Маріки 150 000 жителів муніципалітету отримують щомісяця $ 30 незалежно від їх статусу на біржі праці. Малозабезпечені сім'ї отримують додатково $ 28. При позитивних результатах виплати підвищаться.

Середня зарплата для штату Ріо-де-Жанейро, куди входить Маріка, - $ 642.

Індія


Уряд Індії в 2017 році збирається знову запустити експериментальний проект, який ще 7 років тому показав відмінні результати. Тоді 6 000 жителів сіл завдяки підтримці UNICEF протягом 18 місяців отримували невеликі виплати в розмірі декількох доларів. Проект сильно вплинув на життя сімей недоторканних, подарувавши їм фактично свободу, незалежність і можливість змінити своє життя в майбутньому. Недоторканні визнані маргіналами і рабами від народження в Індії. Вони виконують важку роботу, їм заборонено відвідувати храми і вчитися, спілкуватися з представниками інших каст.

Середня зарплата в містах Індії - $ 535.

Онтарио, Канада


З травня 2017 року відразу 4 000 осіб від 18 до 64 років з низьким рівнем доходу з 3 суб'єктів Онтаріо отримуватимуть базовий дохід від уряду, що формується в співвідношенні з їх поточним заробітком. Наприклад, якщо людина в рік заробляє $ 10 тис., То базовий дохід складе $ 11 989, і в сумі за рік людина отримає $ 21 989. Люди з інвалідністю отримують додатково $ 500 в місяць.

Середня зарплата в Онтаріо - $ 2 216.


Уганда


З 2017 року некомерційна організація Eight в одному з сіл виплачує 50 сім'ям щотижня по $ 8. Експеримент триватиме 2 роки і стане основою для документального фільму про вплив безумовного базового доходу на якість життя в невеликих поселеннях.

Окленд, США


З січня 2017 року 100 сімей отримують щомісяця до $ 2 000 венчурного фонду Y Combinator. Сім'ї були визначені методом випадкової вибірки. Учасники можуть відмовитися від роботи, стати волонтерами і навіть виїхати з країни. Організатори планують включити в експеримент ще 900 сімей. Базовий дохід буде виплачуватися до кінця 2021 року.

Середня зарплата в Окленді - $ 3 215.

Перші результати:

Багато хто використовує гроші, щоб поліпшити якість життя: ремонтують житло, вкладають в навчання, покращують якість харчування.

Частина коштів йде на покупку ліків і оплату медичних послуг.

Малозабезпечені сім'ї використовують нову статтю доходу на благо дітей: купують одяг і більше продуктів, оплачують витрати на школу і транспорт.

Люди почали повертати борги, впав попит на короткострокові позики і кредити.

Люди не відмовляються працювати, за винятком осіб похилого віку, яким ці гроші дали можливість більше відпочивати і поправити здоров'я.

Більшість учасників експериментів зізнаються, що наявність постійного регулярного доходу, що не прив'язаного до роботи, допомагає їм краще планувати майбутнє і приймати більш ризиковані, але вигідні рішення в сьогоденні.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

З архіву ПУ. Замах чи імпічмент: Астролог пророкує Зеленському лихо через поганий знак під час інавгурації

п’ятниця, 10 липень 2020, 23:55

20 травня 2019 року стало днем народження нового політика і його остаточною долею

"Ніби 20 тонн зробив": Після часткової ампутації суглоба Вірастюк на милицях провів перше тренування (фотофакт)

п’ятниця, 10 липень 2020, 23:34

Багатир не збирається відлежуватися. «Сьогодні, 10 липня, відбулось моє перше післяопераційне тренування, - написав Василь. - Попрацював зовсім небагато:. - покрутив велотренажер 5 хвилин;. - походив на «орбітреку» 5 хвилин (це все без навантаження).Зр...