Крах "Титаніка": Хто припустився помилки на океанському лайнері (відео)

Як можна було уникнути загибелі 1,5 тисячі людей розповідали очевидці.

Кадри з фільму "Титанік". Фото: 24 канал

Непотоплюваний "Титанік" – гігантський океанський лайнер, сумнозвісний своїм трагічним крахом під час першого ж рейсу. На борту було більше 2 тисяч людей, з яких вижило 706. Титанік пішов на дно за 2 години 40 хвилин. Ця катастрофа стала однією з наймасштабніших в історії корабельних

аварій, повідомляють Патріоти України з посиланням на 24 канал.

Найбільше на той час судно будували у Белфасті впродовж трьох років і закінчили у 1912-ому. Замовником виступила судоплавна компанія "Вайт Стар Лайн".

Каюти і громадські приміщення "Титаніка" поділялися на три класи. Найбільш розкішними і вишуканими були інтер'єри першого класу, з меблями з червоного дерева і позолотою, вітражним склом і шовковими портьєрами. Пасажири першого класу могли скористатися басейном, кортом для гри в сквош, рестораном "А-ля карт", двома кафе та гімнастичним залом. Каюти і салони третього класу виглядали максимально просто: сталеві стіни фарбували набіло чи обшивали дерев'яними панелями.

10 квітня 1912 року "Титанік" вирушив із Саутгемптона у свій перший і, як виявиться згодом, єдиний рейс. Командував судном капітан Едвард Сміт. На четверту добу подорожі радіостанція "Титаніка" прийняла сім попереджень про айсберги, проте лайнер продовжував рухатися майже на граничній швидкості. Щоб уникнути зіткнення з крижинами, капітан наказав йти трохи південніше звичного маршруту.

Під кінець недільного дня 14 квітня о 23:39 на капітанський місток доповіли про айсберг прямо по курсу. Зіткнення було неминучим. У нічній пітьмі лайнер наткнувся бортом на велетенську крижану глибу. Отримавши кілька пробоїн, судно почало тонути.


Опублікував: Інна Мартинчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Українські хакери зламали листування "волонтера" РФ та дізналися про квартирні махінації на окупованих територіях

п’ятниця, 4 квітень 2025, 11:58

Відомий волонтер РФ Олександр Іванов намагається заволодіти нерухомістю в тимчасово окупованому Маріуполі й інших непідконтрольних Україні містах нібито для потреб своєї волонтерської організації. Листування, які свідчать про махінації з нерухомістю та...

Без допомоги Україні у Білому домі немає карт, - нардеп Княжицький

п’ятниця, 4 квітень 2025, 11:44

"Війна в Україні — це не війна за території. Це війна за перерозподіл сфер впливу в Європі та світі, за перегляд результатів Холодної війни, за все те, що в Кремлі називають "новою архітектурою безпеки", - пише нардеп Микола Княжицький на своїй сторінц...