Киянам на замітку: Названо 10 місць, де можна безпечно скупатися на Водохреща

Комунальне підприємство "Плесо" облаштувало для святкування Водохреща у Києві 10 локацій, де чергуватимуть рятувальники та працюватимуть медпункти.

Фото: Рахів News.Цього року для святкування Водохреща комунальне підприємство "Плесо" облаштувало у Києві 10 локацій. На кожній з них із 7:00 до 21:00 чергуватимуть рятувальники та працюватимуть медпункти, повідомляє КМДА, передають Патріоти України.

Зокрема, такі зони працюватимуть у Дніпровському, Оболонському та Деснянському районах столиці.

Дніпровський район:

  • пляж "Дитячий" (біля каплички у Гідропарку);
  • пляж "Венеція" (острів Долобецький, поряд із "Містом спорту");
  • пляж "Передмістна Слобідка" (Гідропарк, навпроти Києво-Печерської лаври);
  • пляж "Центральний" (Труханів острів, поруч із Пішохідним мостом);
  • пляж "Тельбін" (проспект Павла Тичини);
  • пляж "Райдужний" (озеро Райдужне, вул. Марка Черемшини).

Оболонський район:

  • пляж "Вербний" (озеро Вербне, вул. Приозерна);
  • місце масового відпочинку "Наталка" (затока Оболонь, вул. Прирічна);
  • пляж "Пуща-Водиця" (ставок Горащиха, 7 лінія).

Деснянський район:

  • зона відпочинку "Троєщина" (вул. Оноре де Бальзака).

Аби купання було безпечним і не нашкодило здоров’ю, фахівці рятувальної служби радять дотримуватися простих правил.

Підготовка

У жодному разі не заходьте у крижану воду без попереднього тривалого процесу загартування організму.

Купатися можна винятково з дозволу лікаря, який вбачає допустимим "екстремальне купання" і переконаний, що ризик раптового прояву чи загострення хвороб для вас відсутній.

Локація для купання має бути спеціально облаштована – там ви будете залишатись під наглядом фахівців рятувальної служби та чергових медиків.

Занурюватись у воду можна лише знаходячись у полі зору інших людей, щоб у разі потреби була можливість надати вам медичну допомогу.

Категорично не рекомендується вживати алкоголь ані до занурення, ані після.

Алкоголь лише створює оманливий ефект зігрівання, а насправді ж – прискорює охолодження організму та збільшує ризик раптового загострення серцево-судинних захворювань.

Під час купання

Заходити у воду потрібно повільно, поступово, прислухаючись до організму та самопочуття, але впевнено та свідомо. Стрімголов забігати у воду не можна – це створює ризик травмування та стресу для організму.

Зайшовши до поясу у воду необхідно розвернутися обличчям до берега та кілька разів зануритись у неї.

Холодна вода впливає на організм таким чином, що з’являється потужна ейфорія, тож є ризик здійснення самовпевнених вчинків. Наприклад, люди починають плавати (категорично не рекомендується), вихвалятися перед іншими людьми тривалим перебуванням у воді, робити різкі рухи тощо. Не втрачайте контроль над своїм емоційним станом.

Під час перебування у воді уважно стежте за можливими зауваженнями рятувальників, негайно та безумовно виконуйте їхні вказівки.

Після купання

Виходити на берег потрібно обережно, без поспіху. Найчастіше під час святкових обрядів 19 січня люди травмуються, послизнувшись на кризі біля води.

Після купання фахівці рекомендують одягтися в теплий вільний одяг і застерігають: тісний до тіла одяг прискорює охолодження.

Зігрівайтесь теплими безалкогольними напоями, а при необхідності йдіть у тепле приміщення.

Опублікував: Олександр Смаглюк
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Дефолт Росії стане невідворотнім десь у червні. Схоже, що все дійсно йде у Путіна за планом", - Фурса

четвер, 19 травень 2022, 11:30

"Видача іпотечних кредитів в Росії в квітні зменшилася в 4 рази. Росіяни очолили рейтинг іноземних покупців житла в Туреччині. Совпадение? До речі, до цього в лідерах покупців житла в Туреччині були громадяни Ірану і Іраку. Добра компанія. Перспективна...

"Уровень укомплектованности частей и соединений окупантов и понесенные ими потери", - Машовець

четвер, 19 травень 2022, 8:45

​Для понимания ситуации.. Некоторые данные по уровню укомплектованности частей и соединений российских войск, участвующих в так называемой "специальной военной операции на Украине"... и уровня понесённых ими потерь. Командование 20-й мсд (из состава 8-...