Леся Литвинова: Принизливо. Єдине слово, яке може відобразити нинішній стан охорони здоров'я

Волонтер і координатор київського центру допомоги біженцям висловилася про українську медицину.

Фото: Леся ЛитвиноваВона розповіла в Facebook, наскільки принизливо все те, що доводиться пережити пацієнтам, родичам і лікарям, повідомляють Патріоти України."Принизливо. Єдине слово, яке може відобразити нинішній стан медицини", - зазначила Литвинова. Вона привела безліч доказів того, чому стан української медицини описала саме словом "принизливо"."Принизливо, коли тобі дзвонить завідувач відділенням і просить купити витратні матеріали для операції вмираючої дівчинки. Принизливо, коли зневірившись знайти ліки, які не пройшли перереєстрацію, знімаєш трубку і дзвониш за поребрик і просиш допомогти. Бо війна війною, а людина помре завтра. Або післязавтра, але проживши дві доби болісної агонії. Принизливо, коли смертельно хвора жінка поривається цілувати тобі руки за найпростіші ліки, на суму, яка не перевищує рахунок за обід в будь-якому з київських ресторанів. принизливо, коли доводиться просити лікаря, який повернувся додому з добового чергування, поїхати і подивитися людину, до якого відмовляється приїжджати швидка. І ще більш принизливо брати у цього лікаря гроші на похорон. Тому що допомогти вже нічим ", - написала волонтер.

"Принизливо дзвонити і домовлятися, що б подивилися чергового пільговика. Розуміючи, що ніхто не зобов'язаний. І що не у кожного є можливість такого дзвінка. І у тих лікарів, яким можна телефонувати зарплата така ж як у всіх, але совісті більше. А значить завантаження цілодобове, а холодильник порожній. Принизливо, коли чудовий доктор, що займається важкими дітьми, питає у тебе - чи може вона взяти до себе в відділення двох паліативних дітей. Не у начальника запитує, а у волонтера. Розуміючи, що якщо волонтер скаже "я не можу допомогти" - дітей лікарня не потягне. Принизливо в тисячний раз просити допомогти в зборі грошей людей, втомлених від нескінченних "врятуйте, це терміново" і при цьому читати податкові декларації головлікарів, які не поступаються деклараціям великих бізнесменів", - розповіла Литвинова.

За її словами, необхідно не менше трьох років для того, щоб провести реформу в сфері медицини, яка дозволити змінити стан цієї сфери в кращу сторону. "Я розумію, що мені хочеться випалити це все напалмом. Тому що воно все одно не працює. І розумію, що робити цього не можна. Тому що люди не перестануть хворіти. Ні сьогодні, ні завтра. І реформу доведеться проводити не за один рік, як хотілося б, а за 3-5. і немає можливості взяти "податкові канікули" і побудувати нову систему не поспішаючи і ідеально. Тому що за цей час кількість смертей перевищить кількість загиблих на фронті.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Іван Баканов перебуває в Україні, розслідування по його справі засекречено, - полковник СБУ Костенко

субота, 25 березень 2023, 17:00

Роман Костенко, народний депутат України, секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, полковник СБУ, зазначив, що проти Баканова було розпочате службове розслідування, яке далі не пішло. Про це він розповів в ет...

Що чекає РФ та коли для України настане час переговорів, - Володимир Огризко

субота, 25 березень 2023, 16:53

"І ось це, безумовно, викликає дипломатичне збурення з усіх сторін. Ті, хто продовжує думати, що Росію можна умовити, говорять про мир. А ті, хто розуміє, що це — політичні фантазії і маячня, говорять про те, що треба давати Україні максимум зброї. Поп...