Команда Центру медичних досліджень Айкенхеда в Австралії успішно протестувала свою останню розробку - 3D-біоручку, в якій використовуються картриджі зі стовбурових клітин. Про дивний винахід дізналися Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Біоручка виготовлена з легкого медичного пластику і титану. Чорнило складається з суміші стовбурових клітин і гідрогелю, який, в свою чергу, виготовлений з желатину і гіалуронової кислоти. Суміш обробляється за допомогою малопотужного ультрафіолетового випромінювання.
Під час експерименту біочорнила використовували для створення хрящової тканини. Таким чином, дослідникам вдалося вилікувати пошкоджене коліно у вівці.
«Тип хряща, який ми надрукували, перевершив всі інші стандартні варіанти, які ми також випробували на вівцях», - говорить один з творців пристрою Клаудіа Ді Белла.
Дослідники вважають, що біоручка в майбутньому буде застосовуватися при лікуванні остеоартрозу - лікарі зможуть друкувати живі клітини прямо на пошкоджених м'язах, кістках і сухожиллях.
Успішні тести на вівцях - хороший крок до поширення технології в медичній сфері. Крім того, 3D-біоручка проста у використанні, а значить, хірургам не буде потрібно багато часу, щоб навчитися справлятися з нею.
«З новим інструментом відновлення хрящової тканини може стати легкою, майже стандартною операцією», - зазначає Ді Белла.
Українська парамедикиня, командирка медичної служби "Ульф" батальйону "Вовки Да Вінчі" Аліна Михайлова вважає, що росіяни продовжать наступ на Дніпропетровську область та прагнутимуть подальшої окупації регіону. Про це вона розповіла в інтерв’ю проєкту...
FPV-дрон батальйону SIGNUM наздогнав та знищив російського окупанта на мотоциклі. Відповідне відео опубліковано на каналі підрозділу, інформують Патріоти України.