"Македонський референдум може або прискорити темпи європейської інтеграції України, або додати до часу очікування ще кілька десятиліть", - Портников

Ставки дійсно дуже високі – нехай в Україні мало хто розуміє важливість цього референдуму.

Дівчинка у Македонії готується до святкування Дня Європи. Фото: Радіо Свобода.

"30 вересня громадяни Македонії мають на референдумі схвалити угоду з Грецією, яка передбачає перейменування країни на Республіку Північна Македонія. Для македонців зміна конституційної назви країни – болюча і неприємна процедура. Проте, саме позитивний підсумок референдуму означатиме розблокування процесу євроатлантичної та європейської інтеграції країни, проти якого послідовно виступали в Афінах", - пише оглядач Віталій Портников у своїй статті, передають Патріоти України, та продовжує:

"Саме від підсумків цього референдуму буде залежати гармонійність і послідовність процесу європейської та євроатлантичної інтеграції Західних Балкан. І в результаті македонський референдум може або прискорити темпи європейської інтеграції України, або додати до часу очікування ще кілька років, якщо не десятиліть.

Ставки дійсно дуже високі – нехай в Україні мало хто розуміє важливість цього референдуму. Напередодні голосування до македонців із закликом прийти на виборчі дільниці і проголосувати на підтримку угоди з Грецією висловилися провідні політики цивілізованого світу, серед яких – колишній президент США Джордж Буш-молодший, федеральний канцлер Ангела Меркель і багато інших. А президент Македонії Георгі Іванов із трибуни сесії Генеральної асамблеї ООН закликав македонців до бойкоту референдуму.

І в цьому немає нічого парадоксального. Іванов – соратник колишнього прем’єр-міністра Македонії Ніколи Груєвського. Груєвський, який засуджений до тюремного ув’язнення за корупційні зловживання, був відомий своїми тісними зв’язками з Кремлем. Настільки тісними, що навіть свої важливі прес-конференції він нерідко проводив прямо в російському посольстві в Скоп’є. Напередодні референдуму в Македонії все частіше говорять про російський пропагандистський вплив, про спроби зірвати голосування і втрутитися в політичні процеси в маленькій балканській країні. Після того, як представники російських спецслужб брали участь в організації невдалого військового перевороту в сусідній Чорногорії, тут це мало кого дивує. Але лякає і підсилює нервозність.

У Москві також прекрасно розуміють, що зрив македонського референдуму – це ключ до дестабілізації Балкан і підрив процесу їхньої європейської інтеграції. А значить – підрив Євросоюзу. І удар рикошетом по українській мрії про європейську інтеграцію. Ось чому в Росії не шкодують сил, щоб референдум не відбувся або завершився перемогою супротивників історичної угоди. Адже ставка – не просто майбутнє невеликої балканської країни. Ставка – стабільність самого європейського континенту".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Карантин: Коли в Києві запрацює метрополітен

четвер, 9 квітень 2020, 10:12

Карантин в Україні через коронавірус ввели 12 березня, з 17 березня в Києві закрили метро, а також обмежили маршрути громадського транспорту. У ЗМІ з'явилася інформація, що метро в Києві відкриють 8 або 9 травня, коли не буде великого пасажиропотоку. "...

Вбивство сина бізнесмена в Києві: Посібником кілера був терорист, який воював у Сирії

четвер, 9 квітень 2020, 9:59

В цілому в справі п'ять підозрюваних. Новими підозрюваними в гучній справі про замах на бізнесмена В'ячеслава Соболєва, в результаті якого загинув його 3-річний син, про арешт яких в кінці березня звітував Офіс генпрокурора, виявилися 20-річний уроджен...