Науково-дослідний інститут медичної приматології почав реалізацію програми польоту мавп на Марс.
Про новий напрямок досліджень розповів директор НДІ, що базується в Сочі, Сергій Орлов, повідомляє Інтерфакс.
"Макак готують до подорожі на Марс. Але поки імітація польоту буде зроблена на Землі - в Центрі ядерної фізики в Дубні. Там є можливість імітувати невагомість, космічне випромінювання", - сказав Сергій Орлов.
За його словами, співробітники НДІМП отримали грант на проведення дослідницьких робіт. Він нагадав, що програма підготовки мавп до космічного подорожі реалізовувалася в Росії в 1980-х роках.
Між тим кілька років тому російські вчені говорили, що більше не планують запускати в космос великих тварин. У 2013 році вчені запевняли, що сучасні методи дозволяють проводити дослідження на людині, а найбільш перспективним напрямком досліджень називали дрібних ссавців.
Додамо, що у рамках програми Біон СРСР відправив у космос 12 мавп, зокрема, у 1983 році на орбіті побували Абрек і Біон. Вони були в космосі з 14 грудня 1983 до 20 грудня 1983. Але першими використовувати мавп в експериментах почали вчені NASA ще в кінці 50-х років, в суборбітальних польотах.
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...