"Якщо взяти, наприклад, родинну обрядовість, то зафіксовані слова були абсолютно українськими. У цих матеріалах, а вони записувалися зі слів респондентів, російської мови не знайти", - каже етнограф Олена Боряк, передають Патріоти України з посиланням на "Радіо Свобода".
У 2012-му провели дослідження Донбасу. Вивчали архівні матеріали. Під час досліджень зафіксували навіть стрілецькі пісні. Це свідчить про зв'язки із Західною Україною.
"Мар'їнка, як свідчать історики та джерела, була утворена внаслідок приходу населення Харківської, Полтавської та Чернігівської губерній. Селян, які були виключно хліборобами, запрошували до Мар'їнки, надавали певні преференції. Так утворилися й села поблизу. Це була хліборобська традиція, люди співали українські пісні, справляли українські обряди", - розповідає науковець.
Ситуацію з мовою та населенням змінила колективізація.
"Під час революції влада змінювалась багато разів. Потім був голод 1921 року, а далі почалася українізація, колективізація, Голодомор, Великий терор, війна, знову голод. Населення Донбасу випило свою чашу біди до дна. Нам треба усвідомити, що Донбас був з Україною як мінімум чотири століття. Ми йшли разом, наша історія та спадщина спільні. Про це потрібно пам'ятати та звикати до цієї думки", - вважає Боряк.
Українська акторка Римма Зюбіна висловилася про артистів, які будували свою кар'єру в Росії після 2014 року, а з початком повномасштабного російського вторгнення в Україну припинили свою творчу діяльність в РФ. Зокрема йдеться про співачок Світлану Лоб...
Українська розвідка перехопила радіоперемовини російських військових, у яких йдеться про наказ захопити командира та вбити інших українських військовослужбовців, які потрапили в полон, передають Патріоти України. Як повідомляє CNN із посиланням на укра...