Ніл Армстронг наповнив цей мішок першими у світі зразками місячних каменів під час місії "Аполлон-11" у 1969 році. Сліди пилу все ще залишаються у цьому мішку, який підписаний написом "Місячний зразок для повернення", Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Тривалий час не знала про його значущість.
Нью-Йоркський аукціон Sotheby's заявив, що сумка розміром з обідню тарілку може коштувати до 4 мільйонів доларів, коли вона вийде на аукціон 20 липня - в 48-му річницю першої посадки на Місяць "Аполона-11".
"Це єдина подібна реліквія, доступна для приватної власності, вона виключно рідкісна", - йдеться на сайті Sotheby's.
Ніл Армстронг передав цей мішок в руки вчених в одній з лабораторій в Х'юстоні, однак він не отримав належної уваги і через десятиліття уряд помилково продав з аукціону сумку разом з іншими пам'ятними речами з космосу.
Ненсі Лі Карлсон, адвокат з Чикаго, купила сумку та інші предмети всього за 995 доларів. Підозрюючи, що в ній міститься щось принесене з Місяця, вона відправила свою сумку в NASA для тестування.
Саме тоді вчені NASA зрозуміли, що вони втратили один з небагатьох мішків місячного пилу в світі. У підсумку вони відмовилися його повертати. Карлсон пручалася, і після тривалої судової боротьби окружний суд США зобов'язав NASA повернути сумку.
NASA заявило, що не буде оскаржувати це рішення, але агентство як і раніше засмучено з приводу результатів.
Вільям Джеффс, представник NASA, заявив, що NASA вважає, що сумка повинна бути виставлена на загальний огляд, тому що вона "являє кульмінацію масивних національних зусиль, включаючи космонавтів, які ризикували своїм життям, намагаючись зробити найзначніший акт в історії людства".
Высадка на Луну произошла 20 июля 1969 года.
Власниця планує пожертвувати частину уторгування від продажу на благодійність і заснувати стипендію у своїй альма-матер, Університеті Північного Мічигану.
Мішок з місячним пилом стане яскравою зіркою першої виставки Sotheby's, присвяченій дослідженню космічного простору, у яку увійдуть також предмети з особистих колекцій астронавтів: підписані фотографії, карти і схеми, інженерні моделі тривимірних об'єктів.
"Трамп запровадив додаткові мита на два острови, які населені виключно пінгвінами. На рівні 10 відсотків. З одного боку добре, що Трамп вважає пінгвінів своїми друзями", - пише інвестиційний банкір Сергій Фурса на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", ...
Виконавча директорка Національної асоціації добувної промисловості України Ксенія Оринчак зазначила, що армія РФ рухається до територій, багатих на корисні копалини, і це є однією з причин війни, передають Патріоти України. "Кремль витрачає сотні мільй...