"Нафтогаз" заблокував контракт на 4 млрд гривень для заводу російського олігарха Григоришина

Модернізацію компресорних станцій на півдні України зупинять через "Турецький потік".

Про це повідомляють ПУ з посиланням на "Лівий беріг"

Нафтогаз України" відмовився узгодити закупівлю обладнання в Сумського машинобудівного ВНО на суму 4 млрд гривень, яке призначалося для реконструкції трьох компресорних станцій на півдні України.

"Обладнання, яке планував закупити "Укртрансгаз", відповідно до техніко-економічного обґрунтування, призначалося і могло бути використане для реконструкції КС, задіяних тільки в транспортуванні газу в напрямку Туреччини, і не могло використовуватися на інших КС. З огляду на домовленість між Росією і Туреччиною про реалізацію проекту "Турецький потік", який покликаний замістити транзит російського газу до Туреччини через територію України, така інвестиція є недоцільною", - йдеться в повідомленні "Нафтогазу".

"Нафтогаз" рекомендував правлінню "Укртрансгазу" провести закупівлю універсального обладнання і відповідних робіт, які можуть бути використані для реконструкції компресорних станцій, що забезпечують транспортування газу в різних напрямках, і не прив'язані до обладнання конкретного виробника.

Водночас "Нафтогаз" зазначає, що вітає закупівлю високотехнологічного обладнання у вітчизняних виробників.

Нагадаємо, згідно з планом розвитку газотранспортної системи, в 2016-2025 роках в Україні проведуть реконструкцію і технічне переоснащення 32 компресорних станцій. У 2016-2018 роках повинні бути реалізовані проекти щодо п'яти з них: "Задніпровської", "Південнобузької", "Ананьїв" (за кошти УТГ), "Бар" (Deutsche Bank) і "Ромни" (Європейський банк реконструкції та розвитку).

Реконструкцію станцій "Задніпровська", "Південнобузька", "Ананьїв" повинно було провести Сумське НВО, яке підконтрольне бізнесменові Костянтину Григоришину.

Вони працюють у складі магістральних газопроводів південного транспортного коридору, за якими газ іде в країни Балканського регіону та Туреччини. На них встановлені газоперекачувальні агрегати (ГПА) радянського виробництва з низьким коефіцієнтом корисної дії.

У 2015 році було розроблено техніко-економічне обґрунтування на реконструкцію цих компресорних станцій. У ньому прописано, що радянські ГПА належить замінити на апарати виробництва Сумського НВО. Таке обладнання з 2001 року використовується на компресорній станції "Тарутине".

Реконструкція трьох станцій повинна була заощадити "Укртрансгазу" 110 млн кубометрів газу щорічно.

Опублікував: Карпатський Слон
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Новые американские санкции за Крым, - Руденко

середа, 20 березень 2019, 0:28

США и ЕС считали и продолжают считать Крым и оккупированные части Донбасса украинской территорией, с которых Кремлю все равно придется уйти. В Сенате США представили проект закона, в том числе и с санкциями за пленение 24 украинских моряков в Керченско...

Підготовка до виборів: Ситуація "Пожежа" (фото, відео)

вівторок, 19 березень 2019, 23:30

У Маріуполі провели навчання для спецслужб. У Маріуполі на одній із виборчих дільниць невідомий закинув запалювальну суміш, після чого виникла пожежа – такою була легенда навчань, які проводили для спецслужб спеціально перед виборами. За легендою, поже...