"Нафтогаз" заблокував контракт на 4 млрд гривень для заводу російського олігарха Григоришина

Модернізацію компресорних станцій на півдні України зупинять через "Турецький потік".

Про це повідомляють ПУ з посиланням на "Лівий беріг"

Нафтогаз України" відмовився узгодити закупівлю обладнання в Сумського машинобудівного ВНО на суму 4 млрд гривень, яке призначалося для реконструкції трьох компресорних станцій на півдні України.

"Обладнання, яке планував закупити "Укртрансгаз", відповідно до техніко-економічного обґрунтування, призначалося і могло бути використане для реконструкції КС, задіяних тільки в транспортуванні газу в напрямку Туреччини, і не могло використовуватися на інших КС. З огляду на домовленість між Росією і Туреччиною про реалізацію проекту "Турецький потік", який покликаний замістити транзит російського газу до Туреччини через територію України, така інвестиція є недоцільною", - йдеться в повідомленні "Нафтогазу".

"Нафтогаз" рекомендував правлінню "Укртрансгазу" провести закупівлю універсального обладнання і відповідних робіт, які можуть бути використані для реконструкції компресорних станцій, що забезпечують транспортування газу в різних напрямках, і не прив'язані до обладнання конкретного виробника.

Водночас "Нафтогаз" зазначає, що вітає закупівлю високотехнологічного обладнання у вітчизняних виробників.

Нагадаємо, згідно з планом розвитку газотранспортної системи, в 2016-2025 роках в Україні проведуть реконструкцію і технічне переоснащення 32 компресорних станцій. У 2016-2018 роках повинні бути реалізовані проекти щодо п'яти з них: "Задніпровської", "Південнобузької", "Ананьїв" (за кошти УТГ), "Бар" (Deutsche Bank) і "Ромни" (Європейський банк реконструкції та розвитку).

Реконструкцію станцій "Задніпровська", "Південнобузька", "Ананьїв" повинно було провести Сумське НВО, яке підконтрольне бізнесменові Костянтину Григоришину.

Вони працюють у складі магістральних газопроводів південного транспортного коридору, за якими газ іде в країни Балканського регіону та Туреччини. На них встановлені газоперекачувальні агрегати (ГПА) радянського виробництва з низьким коефіцієнтом корисної дії.

У 2015 році було розроблено техніко-економічне обґрунтування на реконструкцію цих компресорних станцій. У ньому прописано, що радянські ГПА належить замінити на апарати виробництва Сумського НВО. Таке обладнання з 2001 року використовується на компресорній станції "Тарутине".

Реконструкція трьох станцій повинна була заощадити "Укртрансгазу" 110 млн кубометрів газу щорічно.

Опублікував: Карпатський Слон
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Хіти тижня. Як у детективі Агати Крісті: У Києві отруїли талієм цілу родину

середа, 12 грудень 2018, 3:00

Для летального результату достатньо 1 грама талію. У Максима Білоконя в організмі виявили 80 грамів. Київську родину отруїли талієм - високотоксичною речовиною. Першим від неї помер 21-річний киянин Максим Білоконь. Спочатку у нього проявилися симптоми...

​"Все закончится плачевно и для Кремля, и для народа РФ": Російський експерт про провокації Кремля з Ту-160 в Венесуелі

середа, 12 грудень 2018, 0:30

На більш серйозні провокації проти потужного противника росіяни не зважаться. Проте у Вашингтоні все одно на це відреагують дуже жорстко.​. Поставки російських стратегічних бомбардувальників Ту-160 до Венесуели - це новий крок Кремля в конфлікті зі США...