Народився у Херсоні, а прославився в Японії: Неймовірна доля українського диригента

Іммануїла Меттера, музиканта та юриста, пам’ятають в країні сонця, але зовсім не знають на батьківщині.

Відомий диригент І.Л.Меттер. Фото: uainfo

У Херсоні 28 лютого 1878 року народився майбутній диригент Іммануїл Леонович Меттер, про якого в Україні практично не чули, навіть у Херсоні, де він жив до 19 років, передають Патріоти України з посиланням на допис Антона Костенка на site.ua, який пропонують вам прочитати. Далі - пряма мова автора.

Іммануїл народився в родині дрібного єврейського підприємця і досить довго "шукав себе". Спочатку став студентом медичного факультету Харківського університету, згодом перейшов на юридичний. Закінчивши університет у 1906 році, зумів отримати ліцензію адвоката, але знову пішов у пошук. Меттер стає вільним слухачем Санкт-Петербурзької консерваторії і навчається в Миколи Римського-Корсакова й Олександра Глазунова.

На цей раз вибір хлопця спрацював правильно – його хист до музики помічають і запрошують до Москви. 29-річний хлопець диригує одним з оркестрів Большого театру, а згодом стає диригентом в Казанському оперному театрі. Він одружується з польською прима-балериною Єленою Осовскі, яка в той час гастролювала в Казані.

Подружжя досить часто переїздило. Після Лютневої революції 1917 р. молоді люди переїхали до маньчжурського Харбіна, на початку 1920-х – до Японії. В 1926 році Меттер остаточно оселяється в м.Кобе, де працює диригентом оркестрів Кіотського імператорського університету й Осакського радіо-оркестру (одного з перших в Японії та світі, який був створений спеціально для запису музики на замовлення радіоканалу, а саме – Nippon Hōsō Kyōkai чи Японської радіомовної корпорації).

Але пам’ятають Меттера японці як видатного вчителя з цілою плеядою видатних учнів. Зокрема його учнями були Такаші Асахіна (1908 – 2001), засновник і диригент Осакського філармонічного оркестру, та Ріойчі Хатторі (1907 – 1993), "батько" японського джазу й повоєнної поп-музики. Саме в Японії Меттера й сьогодні шанують найбільше, й саме японською мовою про його життя вийшло чимало публікацій, зокрема й спогади учнів. До слова, його дружина Єлена також викладала в Японії – як майстриня балетної справи.

Будинок Меттера в м.Кобе. Фото: uainfo

У жовтні 1939 року Меттер з дружиною переїжджають до Сполучених Штатів, де оселяються в Лос-Анджелесі. Тут диригент невдовзі й помер (28 серпня 1941 року) від несподіваного серцевого нападу. А ось Єлена Осовскі-Меттер пережила чоловіка на 23 роки і зрештою була похована поряд із ним на цвинтарі Hollywood Forever – серед відомих акторів, режисерів, композиторів та інших зірок Голівуду.

Так склалася доля невідомого українцям Іммануїла Леоновича Меттера.

Опублікував: Інна Мартинчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

GAME OF CHICKEN / ГРА В БОЯГУЗА

четвер, 21 листопад 2024, 22:25

Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...

Геополітичні "наперстки" Байдена-Трампа: Зеленський у грі, - Голобуцький

четвер, 21 листопад 2024, 22:04

"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...