Взагалі-то, відкриття було зроблено випадково, повідомляють Патріоти України з посиланням на The Naked Science.
Шеф-кухар одного з японських ресторанів отримав доручення знайти застосування полуниці, вирощеної в районах, постраждалих від землетрусу і цунамі в 2011 році. Передбачалося, що потенційні покупці не купуватимуть цю ягоду.
Шеф-кухар не знайшов нічого кращого, як додати полуницю із зіпсованою репутацією у морозиво. Випадково з'ясувалося, що ласощі із додатком твердіші й тануть повільніше.
Науковці Канадзавського університету дізналися про винахід шефа й взялися за дослідження диво-морозива.
Учені довели, що у всьому винні поліфеноли – хімічні сполуки, в молекулах яких міститься по кілька фенольних груп.
Вони перешкоджають поділу води й рослинних олій, що відбувається в звичайному морозиві при розтаванні. Додавання поліфенолів в морозиво істотно ускладнює втрату ними форми при підвищенні температури.
Оскільки новий додаток із полуниці повністю природний, він не вимагає тестування медичних інспекторів. Зараз морозиво, що утримує форму, навіть коли тане, уже продається в Японії і користується популярністю.
В далёком 2007-м году председатель НТК БТВТ Главного автобронетанкового управления мо рф А.И. Адамчук сделал доклад, от которого у многих тогдашних российских генералов поседели волосы на голове. Так, на конференции в Омске он предоставил оценки ВТУ т...
Спеціальна воєнна операція іде строго по плану, пункт за пунктом наближаючи фінальну сцену, у якій... Джерело