Не мала стосунку: У НБУ відповіли на звинувачення Гонтарєвої у "виведенні" мільярдів Януковича

Практична діяльність екс-очільниці НБУ у компанії ICU головним чином була спрямована на управління активами, тож стосунку до брокерської діяльності Гонтарєва не мала - заявляють у банку.

Фото: "ФАКТИ".Національний банк не згоден із звинуваченнями на адресу свого керівництва у сприянні виведенню за межі країни $1,5 мільярда на користь екс-президента України Віктора Януковича. Про це йдеться в коментарі прес-служби НБУ у відповідь на публікації про те, що компанія Investment Capital Ukraine, яка належала Валерії Гонтаревій, допомагала Януковичу вивести з країни $1,5 мільярда, передають Патріоти України.

Як пояснили в НБУ, державний "Ощадбанк" залучив компанію ICU у якості ліцензованого брокера для проведення угод з нерезидентами, при цьому у фінустанові підтвердили надходження коштів і проведення фінансового моніторингу цих компаній.

"Всі документи і виписки з рахунків у державному банку повністю відповідали вимогам чинного законодавства", - наголошується в коментарі.

У жовтні 2013 року вийшла нова редакція закону "Про депозитарну систему України", яка зобов’язала учасників ринку оформлювати всі угоди купівлі-продажу ОВДП через ліцензовані компанії-брокери. Також цей закон змінив правила розрахунків щодо операцій з цінними паперами, які повинні були здійснюватися виключно через ПАТ "Розрахунковий центр".

Коли у державного "Ощадбанку" виникла необхідність залучення ліцензованого брокера для проведення угод вторинного ринку між нерезидентами та банком, вони звернулися до компанії ICU. До виходу нової редакції цього закону в "Ощадбанку" такої необхідності не було – він був обслуговуючим банком, зберігачем ОВДП та первинним дилером для нерезидентів і купував у 2012-2013 роках у Міністерства фінансів ОВДП за замовленнями компаній-нерезидентів самостійно.

"Ощадбанк" підтвердив надходження коштів та проведення фінансового моніторингу компаній-нерезидентів, тому у ICU не виникло жодних підозр щодо цих компаній. Всі розрахунки за операціями з ОВДП проводилися в Ощадбанку та продавцем на користь нерезидентів виступав "Ощадбанк".

Водночас, як пояснили в НБУ, в середині 2014 року з'явилася інформація, що ці компанії-нерезиденти можуть належати "злочинній владі", після чого регулятор ініціював арешт цих рахунків.

"Моя практична діяльність у компанії ICU головним чином була спрямована на управління активами. Я не мала стосунку безпосередньо до брокерської діяльності", - цитує прес-служба Гонтареву.

Опублікував: Олександр Смаглюк
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Коштував дорожче будь-якого генерала: Армія РФ втратила справжнього фанатика - Іван Яковина

четвер, 22 лютий 2024, 2:35

Російський військовий і волонтер Андрій Морозов із позивним Мурз застрелився після того, як його змусили видалити оприлюднені в телеграм-каналі дані про втрати армії РФ в Авдіївці . Андрій Морозов вів телеграм-канал Нам пишуть з Яніни (фраза з роману ...

У луцькому видавництві ''Терен'' народини ''Монастирської пралі''

четвер, 22 лютий 2024, 1:55

Приєднуйтесь до торжества! Відпускаю у вільне плавання новий свій твір, роман крайніх днів моїх — ''Монастирська праля''. Олександр Горобець. ...