Не тільки в США: У мережі детально розповіли про російський літак "судного дня"

Повітряне судно призначене для координування дій всіх видів військ в умовах ядерної війни.

Російський літак "судного дня". Фото: Обозреватель

У Росії на озброєнні також є свій літак "судного дня", повідомляють Патріоти України з посиланням на "Обозреватель". Він зроблений на базі Іл-86 і призначений для управління всіма видами Збройних сил.

Ця інформація вкрай актуальна в момент, коли весь світ завмер в очікуванні нового витка військових зіткнень в Сирії. Як відомо, напередодні США підняли в повітря літак E-4B Nightwatch, більш відомий, як "літак судного дня".

Що ж відомо про повітряне судно РФ?.

Відомо що, він може бути використаний в "судний день" - тобто, в день початку ядерної війни.

"Суперлітак" Росії створено на базі літака Іл-86 і називається Іл-80 або Іл-86ВКП.

Іл-80 - повітряний командний пункт призначений для управління підрозділами російської армії в ході військових конфліктів з використанням ядерної зброї.

Розроблено в КБ ім. С.В.Ілюшина в 1980-і роки на базі пасажирського літака Іл-86, звідси і варіанти в найменуванні літака - Іл-80, Іл-86ВКП і Іл-87.

Було випущено 4 літаки цього типу - реєстраційні номери СРСР-86146, СРСР-86147, СРСР-86148 і СРСР-86149.

У 2015 році він був модернізований.

Він призначений для роботи в умовах виходу з ладу наземних пунктів управління, вузлів та ліній зв'язку, мінливої оперативної обстановки, а також в разі застосування противником ядерної зброї.

"Його основна перевага - це живучість. Якщо відомі об'єкти з наземними координатами противник може знищити, то повітряний КП знищити складніше, так як він постійно змінює місце дислокації. У американців подібні літаки отримали назву "літака судного дня". Їх завдання - організація мереж зв'язку в абсолютно непристосованих умовах, коли наземна інфраструктура для цього відсутня, або повністю зруйнована", - коментував для ТАСС гендиректор НПП "Політ" (творець) Олександр Комяков.

Відзначається, що технічні характеристики комплексу дозволяють здійснювати управління сухопутними військами, військово-морським флотом, повітряно-космічними силами, а також ракетними військами стратегічного призначення.

Опублікував: Інна Мартинчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Російські війська завдали жорстокого удару по ініціативам Зеленського, але Путін на цьому не зупиниться", - Карін

вівторок, 18 лютий 2020, 18:38

"5-годинний жорстокий бій між українською армією і проросійськими бойовиками під Золотим, що забрав життя 22-річного бійця 72-ї Окремої механізованої бригади ЗСУ, був націлений на дискредитацію миротворчих ініціатив президента Володимира Зеленського та...

Хіти тижня. "Кем будет работать Зеленский в офисе Ермака", - аналітик

вівторок, 18 лютий 2020, 15:30

Якщо Єрмак спробує взяти на себе і зовнішню політику, і внутрішню, то не уникнути розмов про те, що Зеленський працює президентом в офісі Єрмака. "Главными событиями 11 февраля стали указы Владимира Зеленского об увольнении Андрея Богдана с должности р...