Не тільки в США: У мережі детально розповіли про російський літак "судного дня"

Повітряне судно призначене для координування дій всіх видів військ в умовах ядерної війни.

Російський літак "судного дня". Фото: Обозреватель

У Росії на озброєнні також є свій літак "судного дня", повідомляють Патріоти України з посиланням на "Обозреватель". Він зроблений на базі Іл-86 і призначений для управління всіма видами Збройних сил.

Ця інформація вкрай актуальна в момент, коли весь світ завмер в очікуванні нового витка військових зіткнень в Сирії. Як відомо, напередодні США підняли в повітря літак E-4B Nightwatch, більш відомий, як "літак судного дня".

Що ж відомо про повітряне судно РФ?.

Відомо що, він може бути використаний в "судний день" - тобто, в день початку ядерної війни.

"Суперлітак" Росії створено на базі літака Іл-86 і називається Іл-80 або Іл-86ВКП.

Іл-80 - повітряний командний пункт призначений для управління підрозділами російської армії в ході військових конфліктів з використанням ядерної зброї.

Розроблено в КБ ім. С.В.Ілюшина в 1980-і роки на базі пасажирського літака Іл-86, звідси і варіанти в найменуванні літака - Іл-80, Іл-86ВКП і Іл-87.

Було випущено 4 літаки цього типу - реєстраційні номери СРСР-86146, СРСР-86147, СРСР-86148 і СРСР-86149.

У 2015 році він був модернізований.

Він призначений для роботи в умовах виходу з ладу наземних пунктів управління, вузлів та ліній зв'язку, мінливої оперативної обстановки, а також в разі застосування противником ядерної зброї.

"Його основна перевага - це живучість. Якщо відомі об'єкти з наземними координатами противник може знищити, то повітряний КП знищити складніше, так як він постійно змінює місце дислокації. У американців подібні літаки отримали назву "літака судного дня". Їх завдання - організація мереж зв'язку в абсолютно непристосованих умовах, коли наземна інфраструктура для цього відсутня, або повністю зруйнована", - коментував для ТАСС гендиректор НПП "Політ" (творець) Олександр Комяков.

Відзначається, що технічні характеристики комплексу дозволяють здійснювати управління сухопутними військами, військово-морським флотом, повітряно-космічними силами, а також ракетними військами стратегічного призначення.

Опублікував: Інна Мартинчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Українські заробітчани у Фінляндії - найчисельніші

субота, 14 грудень 2019, 23:29

За останні два роки українці обійшли естонців за кількістю трудових мігрантів у Фінляндії. У 2018 році понад 1800 українців приїхали на роботу до Фінляндії. Водночас естонців приїхало близько 1200 людей. Крім працівників, про яких знає Імміграційна слу...

Свято наближається: В окупованому Донецьку жаліються на високі ціни у місцевих ресторанах

субота, 14 грудень 2019, 23:15

Донеччанин журиться, що «хтось в Республіці виживає, а хтось дуже непогано веселиться і розважається на вкрадені батьками гроші». Так, один з користувачів пише: «У меня вопрос, рестораны: ПушкинЪ, Claude Monet, Barberry для кого работают, и кто там мож...