2017-й рік принесе для українського ТБ-ринку багато змін, які не залишать байдужими пересічного споживача контенту незалежно від технології прийому. Якщо з 1 січня в мережах провайдерів і операторів кабельного та інтернет телебачення почнуть зникати телеканали медіагруп, – це буде тільки початком реформ, яких потребує наш умовно платно-безкоштовний ринок споживання медіаконтенту зі знижується кількістю грошей.
Друга хвиля обурення може початися ближче до літа 2017 р., коли почнуть відключати аналогове мовлення. Відтягувати далі – немає сенсу, Україна повинна була перейти на цифру ще в червні 2015 р., але в силу очевидних причин – не змогла. А тут ще сусіди регулярно приїжджають в гості і вже не натякають, а вимагають вимкнути аналогові передавачі, так як вони не можуть запустити у себе 4G (LTE). Ми їм заважаємо. Про координацію частот під запуск FM/TV каналів мова не йде, у них просто відмовляють, причому на законних підставах.
Так що після січня, буде спекотним і літо, коли виявиться, що частина населення перебуває в зонах невпевненого прийому, а у якійсь частині взагалі немає можливості прийняти цифрове ефірне ТБ. Вони просто поза зоною. Та й реклама «Зеонбуда» мовчить про те, що цифрова мережа, побудована для стаціонарного прийому, передбачає підвіс приймальної антени на висоті від 10 м. І ось, після міграцій з кабелю в Т2, з аналогового ефіру в Т2, з кабелю або аналога в супутник, коли начебто все з прийомом образумилось, власників супутникових антен може чекати, якщо не в 2017-му, то у 2018-му році ще один сюрприз – кодування основних телеканалів медіагруп зі супутників.
У багатьох обивателів існує міф, що телеканали на супутнику ретранслюються для них улюблених. Наївний міф. В першу чергу супутник для каналу – це технічний транспорт для доставки сигналу, побудови мережі дистрибуції, і прийом сигналу простими обивателями – побічний ефект. Тому, зміна частоти, супутникового позиції, застосування системи умовного доступу – питання в даній ситуації виключно господарський. Все що стосується безпосередньо обивателя – це DTH-платформи. У нас їх в Україні поки що дві: Viasat і Xtra TV. Швидше за все, у складі їх пакетної пропозиції і сконцентруються канали медіагруп.
Причин тому багато. Головне – гроші! Контент коштує дорого, і субсидувати чужі розваги медіа-власникам не хочеться. Та й набридло. Ринок плавно, невпевнено, але починає розгортатися у бік монетизації. І є лише дві технології, де це зробити простіше і якісніше – кабельне та супутникове ТБ. Якщо з кабельним ТБ все вирішується зараз, оскільки загриміти за 176-ї статті КК мало хто з провайдерів захоче, то з супутниковим телебаченням все трохи складніше. По-перше, ринок вже сформований – близько 4-х млн. домогосподарств дивляться ТБ через супутник. По-друге, проблема піратства для України актуальна як ніколи. По-третє, заходячи на вже сформований ринок нелояльної до платного ТБ аудиторії, переклад на платні рейки вимагає не тільки юридичних, але і технічних рішень.
Так що якщо ви в пориві відходу від провайдера і особистої образи на нього за українські канали, раптом вирішите обзавестися супутниковим приймачем – не ведіться на дешевий китайський металобрухт, а придивіться до коробочок розумніше, з можливістю модернізації та роботи з CAM-модулями. Або доведеться платити двічі. А платити за українське ТБ у будь-якому випадку доведеться... Все до цього йде....
Автор Олександр Глущенко
"Україна не має, куди селити внутрішньо переселених осіб - їм просто нікуди вертатися: ані будинків, ні навіть містечок і сіл вже немає. Європейці виділяють кошти на житло для таких людей. А далі починається великий корупційний шабаш від Мінрозвитку. Я...
Росія будує в окупованому Криму величезний універсальний десантний корабель "Іван Рогов" проєкту 23900. Як заявив в ефірі телемарафону капітан 1-го рангу запасу, колишній заступник начальника штабу ВМС ЗСУ Андрій Риженко, в окупантів можуть бути пробл...