Новий гнучкий робот зможе досліджувати труби, судини або кишківник (відео)

Американські розробники представили гнучкого, але потужного робота, здатного повзати і витягуватися в довжину аж на 72 метри.

«М'які», гнучкі роботи можуть знайти застосування скрізь, куди механізми традиційних конструкцій пробратися не зможуть, зазначають Патріоти України. Вони можуть стати серйозною підмогою в ліквідації наслідків різних катастроф, інспектуванні трубопроводів і конструкцій, так що створенням таких систем зайняті інженери і техніки по всьому світу. Новинку, розроблену спільно з колегами зі Стенфордського університету, представили недавно робототехніки Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі.

У статті, опублікованій журналом Science Robotics, Елліот Хоукс (Elliot Hawkes) і його співавтори описують повзаючого робота, укладеного в 72-метрову герметичну оболонку. Нагнітаючи повітря і згинаючи внутрішній гнучкий стрижень, робот здатний витягатися вгору або прослизати в найвужчі лази. Датчики, розташовані в передній частині, допомагають йому зберігати правильний напрямок руху, а камера дозволяє операторам стежити за процесом.

«Подібно до того як вени можуть розносити поживні речовини по всій своїй довжині, так само можна уявити і подовжується тіло робота, що використовується для доставки речовин, - каже одна з творців пристрою Лаура Блюменштейн (Laura Blumenschein). - А замінивши матеріали, з яких він зроблений, можна використовувати таких роботів для "вирощування" опорних структур ». Втім, у відеоролику, яким вчені супроводили свою статтю, показані ще більш вражаючі можливості робота - наприклад, він перекриває кран, розташований на віддалі, і піднімає вантаж масою до 70 кг.

Самі ж автори бачать застосування повзаючого робота перш за все медичним. За їх словами, він може використовуватися в якості «розумного катетера» для проведення різних процедур, таких як ендоскопія.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Удар по Криму? ДАЛІ БУДЕ! Від ДЖАНКОЯ ДО КЕРЧІ треба евакуюватися.

п’ятниця, 12 серпень 2022, 2:37

Про оперативну обстановку на фронті станом на вечір 11 серпня 2022 року. Про звільнення Криму на Херсонщини, та про оперативну обстановку на фронті станом на вечір 11 серпня 2022 року . 00:00 - що сталося на аеродромі Саки біля селища Новофедорівка 9 с...

Зрив обміну військовополонених і російські ІПСО: нові подробиці звільнення омбудсменки Денісової.

п’ятниця, 12 серпень 2022, 2:12

Розхитування теми бранців – елемент інформаційно-психологічної спецоперації кремля. Обстріл росіянами колонії в Оленівці, де утримували полонених "азовців", – невипадковість. Так само, як і "злив" у мережу відео з кастрацією та вбивством українського в...