Її організатори зібралися перекрити трасу, що сполучає Донецьк і Маріуполь в районі селища Новотроїцьке. Як повідомив Штаб блокади, учасники акції облаштували там черговий редут, створили загони по розвідці і перекриттю об'їзних шляхів.
Намет встановили в Бугас - це село між Новотроїцьким і Волновахою. Зараз на місці перебувають кілька десятків людей. Зброї, за їхніми словами, у них немає.
Сьогодні вже місяць, як очолювані групою народних депутатів учасники блокади почали перекривати сполучення з непідконтрольними територіями - спочатку залізничне, а тепер черга дійшла і до автодоріг. Під ударом виявився Маріуполь, а саме два найбільших металургійних комбінати: «Азовсталь» і Ілліча. Їх зупинка може призвести до економічної і соціальної катастрофи в місті - більше 10 тисяч людей залишаться без роботи. І подібна загроза нависла над безліччю українських підприємств.
У доменному цеху Краматорського феросплавного заводу спорожнілі склади палива. Ось уже місяць коксівне вугілля не можуть доставити з Алчевська і Горлівки. Залізницю перекрили учасники блокади.
«Настає критичний момент, так би мовити незворотні процеси, які відбуваються в горні: просто-напросто застигне метал, доменна піч буде виведена з експлуатації, а в нашому випадку доменна піч - це є весь завод», - говорить Олександр Дорошенко, начальник доменного цеху Краматорського феросплавного заводу.
Тисяча з гаком працівників в розпачі: як прогодувати сім'ї?
Колапс у галузі зупинить економічне зростання і спровокує падіння гривні. А з будинків українців зникнуть тепло, світло і вода. Про це попереджає колектив найбільшого комбінату «Запоріжсталь», звертаючись до влади.
«Протягом 2-3 тижнів результати блокади буде видно і відчуватимуть усі громадяни України, будуть відчувати в кожній квартирі, що не тепла нормально, не буде світла в години пік. Я дуже сподіваюся, що владі вистачить розуму і мужності все це зупинити законно встановленим способом, тими повноваженнями, які надані їм конституцією і законом », - говорить Ростислав Шурма, генеральний директор ПАТ« Запоріжсталь ».
На деяких теплових електростанціях вугілля вистачить на місяць, максимум. На Придніпровській ТЕС з трьох енергоблоків працює лише один. Такий режим в зимовий час небезпечний.
«В першу чергу, відчують жителі Дніпропетровська. Це його Лівобережна частина, куди ми постачаємо теплову енергію. Це майже 300 тисяч населення. Вони залишаться без тепла », - говорить Сергій Дегтяренко, директор ДТЕК Придніпровська ТЕС.
Відключення, перш за все, загрожують семи областям: Дніпропетровській, Харківській, Київській, Чернігівській, Запорізькійї, Сумській та Черкаській.
Щоб не допустити крайніх заходів, Кабінет міністрів ще з літа почав збільшувати виробництво енергії на атомних станціях, формуючи стратегічні запаси антрациту для ТЕС.
Міністр енергетики Ігор Насалик спростував один з популярних міфів: українське вугілля не купують по так званій формулі «Роттердам плюс». Ціна - тому доказ. Вона на півтори тисячі гривень дешевше за тонну, ніж на біржі в Нідерландах.
Так - діалогу, ні - диверсіям проти громадян. Цей принцип Прем'єр озвучив учасникам блокади.
«Позиція уряду абсолютно чітка: ми готові до діалогу, професійної розмови, але ми не готові до диверсій, які здійснюються щодо України і українських громадян. Переконаний, що ця проблема буде вирішена. Ми працюємо », - заявив прем'єр.
Відзначимо, що в металургії, яка опинилася під ударом, працюють 300 тисяч чоловік. Разом з сім'ями - це населення великого міста, такого, як Дніпро чи Одеса. Ці підприємства сплачують податки в бюджет, формують 12% ВВП і приносять країні 20% валютної виручки.
«Макроекономічна стабільність, яку ми почали спостерігати з середини 15-го року, - це і різке зниження інфляції, і зростання валютних резервів, і відновлення економіки, воно безумовно буде під загрозою», - каже Дмитро Сологуб, заступник глави Національного банку України.
Через припинення експорту металургійної продукції Україна за рік втратить від двох до чотирьох мільярдів доларів.
За словами економіста Андрія Блінова, якщо блокада виявиться досить довгостроковою, то це позначиться на курсі національної валюти вже в березні. Зміна валютного курсу, якщо він відбудеться в бік девальвації, може потягнути за собою зростання цін.
Далекі від металургії галузі - сільське господарство і будівництво - теж чекають скорочення виробництва. А значить, і дефіцит робочих місць.
«Якщо у вас зупиняється підприємство, то величезна кількість людей відправляються, як це було прийнято в 90-ті роки, умовно кажучи, без оплати праці на канікули», - говорить експерт.
Навіть якщо зараз повністю перейти на імпортне вугілля, поставки з інших країн займуть більше двох місяців. З Росії два тижні. Тобто - учасники блокади, які борються, за їхніми словами, проти торгівлі з окупованими територіями, тим самим штовхають Україну купувати вугілля у держави-агресора.
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...